Jak poradzić sobie z wrastającymi włosami

Uroda Data publikacji: 03 maja 2016

Untitled-1

Jeśli miałyście ten problem to dobrze wiecie, że to bolesne i nieprzyjemne doznanie. Wyrywanie ich pęsetą nie jest dobrym pomysłem. Możemy doprowadzić do infekcji i nie wyciągnąć włosy, istotna jest odpowiednia technika wykonania zabiegu.

Dlaczego powstają wrastające włosy

Wiele problemów z nimi związanymi ma swoje korzenie w depilacji polegającej na wyrywaniu włosów. Może to prowadzić do wrastania włosów, więc jeśli często masz ten problem zmień sposób depilacji np. używając kremu do depilacji.

Jak temu przeciwdziałać

Oprócz sposobu depilacji ważne jest też to by często złuszczać skórę np. wykorzystując do tego peeling. Pamiętajmy również o odpowiednim nawilżeniu skóry oraz piciu odpowiedniej ilości wody – tak to ma znaczenie :)

Co robić gdy zauważę wrastające włoski

Musimy w tym miejscu zmniejszyć opuchliznę aby włos mógł wyrosnąć normalnie. W tym celu wystarczy podsmażyć talarek cebuli i przyłożyć go do opuchnięcia. Zmniejszy on obrzęk, skóra będzie cieńsza i włos będzie miał szansę wyrosnąć. Poczekaj trochę i daj mu szansę na przebicie.

Jeśli tak się nie stanie możesz wykorzystać kremy na trądzik, działanie ich również złagodzi obrzęk oraz odkazi w tym miejscu skórę. Często pod pęcherzem gromadzi się ropa tak jak w przypadku trądziku.

Najlepiej dać mu wyrosnąć. Jeśli jednak nic to nie daje musimy spróbować go usunąć, ale lepiej nie używać pęsety, a zastosować metodę, którą zobaczycie na filmiku poniżej.

Podobne artykuły