Co zrobić, aby długo wytrzymać w szpilkach?

Moda Data publikacji: 05 kwietnia 2023

Jest w naszym życiu kilka takich dni, w których musimy wytrzymać w szpilkach dość długo. Nawet, jeśli na co dzień ich nie nosimy. Jednym z takich momentów jest choćby ślub. Do tego dochodzą ważne spotkania biznesowe, czy bankiety. Chcemy wyglądać wtedy wyjątkowo, ale jednocześnie nie martwić się cały czas obolałymi stopami. Jak w takiej sytuacji sobie poradzić?

Lód w sprayu

Sztuczny lód w sprayu to środek, który uśmierza ból poprzez błyskawiczne obniżenie temperatury ciała w bolesnym miejscu. Stosują go sportowcy. Możemy zauważyć, jak podczas meczów piłki nożnej piłkarze mają pryskane nim miejsca kontuzji przez sanitariuszy.

Możesz schować go do torebki. Następnie podczas ważnego wieczoru, gdy ból staje się dokuczliwy, udaj się do łazienki. Spryskaj obolałe miejsce, a ulga przyjdzie natychmiastowo. Nie należy stosować go na otwarte rany.

Koszt puszki takiego specyfiku to ok. 10 zł. Nie jest więc to duży wydatek, a może uratować Twój wieczór.

Plastry na otarcia i żelowe zapiętki

W drogeriach możesz kupić specjalne plastry na otarcia oraz żelowe zapiętki. Jeśli nie chodzisz często w szpilkach, a wiesz, że będziesz musiała spędzić w nich dużo czasu, to warto przykleić je od razu. Wrażliwe miejsca to oczywiście pięty i małe palce.

Dzięki wcześniejszemu zabezpieczeniu tych miejsc, nie doprowadzisz do bolesnych obtarć. To znacząco zwiększy Twój komfort i samopoczucie.

Przyzwyczaj swoje stopy do szpilek

Jeśli planujesz wesele, to robisz to ze znacznym wyprzedzeniem. Wiesz więc, że czeka Cię cała noc w szpilkach, albo przynajmniej jej część. Warto więc zacząć wcześniej przyzwyczajać swoje stopy do tego rodzaju obuwia.

Wystarczy, że ubierzesz je do sklepu, na spacer lub do pracy. Zawsze możesz mieć ze sobą zapasowe obuwie na zmianę. Pamiętaj tylko, aby kupić szpilki o podobnej wysokości obcasie, do tego, który zamierzasz ubrać na tę ważną okazję.

Wkładki do szpilek

Możemy kupić specjalne wkładki do szpilek, które zapewniają lepszy komfort podczas noszenia takich butów przez długi czas. Jak działają? Są wykonane z przyjemnego materiału i zaprojektowane w ten sposób, aby równomiernie rozłożyć ciężar ciała na powierzchnię stopy. Dzięki temu po wielu godzinach nie będziemy odczuwać tego okropnego bólu, który zwykle towarzyszy noszeniu szpilek.

Dbaj o swoje stopy

Warto poświęcić trochę czasu na zabiegi pielęgnacyjne stóp. Zwłaszcza te mające na celu złuszczanie naskórka. Mogą to być peelingi czy kremy na bazie mocznika, które działają złuszczająco. Zgrubienia skóry są powodem powstawania odcisków. Stosuj również balsamy i kremy, które nawilżą skórę.

Poświęć odpowiednio dużo uwagi na wybór butów

Bardzo ważne jest również to, aby wybrać odpowiednie buty. Jeśli kupisz niedopasowane do swojej stopy obuwie, to nawet najlepiej przygotowana, możesz ponieść porażkę w walce z bólem. Najlepszym czasem na kupowanie butów, w tym szpilek, jest późne popołudnie lub wieczór. Dzieje się tak, ponieważ stopy mają tendencję do puchnięcia w ciągu dnia z powodu stania, chodzenia lub wykonywania innych czynności.

W późnych godzinach popołudniowych lub wieczornych stopy osiągają swoje maksymalne wymiary, co pozwala lepiej dobrać rozmiar butów, aby zapewnić komfort przez cały dzień. Pamiętaj też, aby przy zakupie butów, zwłaszcza szpilek, sprawdzić, czy mają one odpowiednią szerokość oraz czy są wygodne podczas chodzenia. Wybieraj buty, które dobrze trzymają się stopy, ale nie są zbyt ciasne ani zbyt luźne.

Warto wiedzieć również o tym, że istnieją specjalne manufaktury, które robią buty taneczne na wymiar, tak by były maksymalnie wygodne i dopasowane. Znalezienie takiej w naszej okolicy, również może być bardzo dobrym sposobem na wytrwanie w szpilach przez wiele godzin, bez zbędnego bólu.

Podobne artykuły