9 domowych sposobów na wybielenie zębów

Uroda Data publikacji: 28 lutego 2017

Każda z nas marzy o białym uśmiechu. Nie chcemy jednak decydować się na chemiczne wybielanie. Dlatego możemy wypróbować domowe sposoby na wybielenie zębów, które również są skuteczne.

Pasta wybielająca z kurkumy

Wybielająca pasta z kurkumy jest bardzo prosta do wykonania. Weź łyżeczkę kurkumy i łyżeczkę oleju kokosowego. Do tego dodaj 3 krople olejku miętowego i wymieszaj składniki. Następnie taką pastą regularnie myj zęby, a po niej możesz użyć swojej podstawowej pasty do zębów.

Olejek z drzewa herbacianego

Rozcieńcz 5 kropli olejku z drzewa herbacianego w połowie szklanki wody i wypłucz jamę ustną. Rób tak codziennie po umyciu zębów, a w przeciągu kilku tygodni zauważysz efekty. Olejek herbaciany zadba również o higienę Twojej jamy ustnej.

Pasta truskawkowa

Sposób, który możesz wypróbować w wakacje bo będziemy do niego potrzebować świeżych truskawek. Rozgniatamy je i mieszamy z solą morską. Pastę nakładamy na szczoteczkę i szczotkujemy delikatnie zęby przez kilka minut. Potem dobrze opłucz usta. Zabieg powtarzaj nie częściej niż raz na dwa tygodnie.

Olej kokosowy

Wystarczy wyszczotkować zęby olejem kokosowym. Warto go pozostawić na zębach przez kwadrans i dopiero dobrze wypłukać. Czynność powtarzaj dwa razy w tygodniu. Olej kokosowy ma też bardzo dobre działanie dla zdrowia jamy ustnej i dziąseł.

Węgiel aktywny

Weź kilka kapsułek węgla aktywnego i wymieszaj go z wodą tak by powstałą dosyć gęsta pasta. Następnie wyszczotkuj nią zęby – delikatnie. Pozostaw na 2 minuty i dokładnie wypłucz usta. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu.

Skórka od banana

Nie wyrzucaj skórki od banana. Jej wewnętrzną stroną dobrze natrzyj zęby i pozostaw na 5 minut. Potem przepłucz usta. Zabieg możesz powtarzać tak często jak chcesz.

Cytryna

Zrób płyn do płukania ust, który jednocześnie odświeża oddech i wybiela żeby. 3 części soku z cytryny wymieszaj z 1 częścią soli. Dokładnie wypłucz nim usta po szczotkowaniu zębów. Stosuj dwa razy w tygodniu.

Bazylia

fot. wikiHow 

Rozetrzyj świeże liście bazylii i wykorzystaj je jako pastę do zębów. Możesz ją stosować również 5-10 minut przed zwykłym szczotkowaniem zębów pastą.

Aloes

Wykorzystaj świeży żel z aloesu aby wybielić swoje żeby. Wystarczy nanieść go na szczoteczkę i wyszczotkować zęby. Po wszystkim dokładnie wypłucz usta. Możesz stosować tę metodę zawsze po szczotkowaniu zębów pastą.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/nine-tips-for-a-perfect-hollywood-smile-216255/

Podobne artykuły