Jak zrobić odmrażacz do szyb

Motoryzacja Data publikacji: 14 listopada 2017 / Aktualizacja: 2021-03-10

Jak zrobić odmrażacz do szyb? Wykonanie odmrażacza do szyb domowej roboty nie jest trudne, a co najważniejsze taki płyn wykonany samodzielnie będzie dużo tańszy od tego, który możemy kupić w sklepie. Dlatego naprawdę warto poznać przepis na rozmrażacz do szyb samochodowych, który dzisiaj dla Was przygotowaliśmy.

Jak zrobić odmrażacz do szyb

Istnieją trzy skuteczne przepisy na zrobienie odmrażacza do szyb. Dzisiaj przedstawimy Wam je wszystkie. Wybierzcie ten, który jest dla Was wygodniejszy, np. macie już składniki w domu.

Przepis pierwszy

Składniki

  • 1/3 miarki wody
  • 2/3 miarki denaturatu/izopropanolu 90%

Przygotowanie

Przyda nam się butelka po płynie do mycia szyb. Wlewamy do niej składniki i mieszamy ze sobą. Teraz wystarczy zacząć z niego korzystać. Denaturat kosztuje ok. 30zł za 5l. Najlepiej kupić bezbarwny. Dzięki temu za litr zapłacimy ok. 2zł, to dużo mniej niż w sklepie.

Przepis drugi

Składniki

  • szklanka wody
  • 2 szklanki octu

Przygotowanie

Postępujemy podobnie jak w poprzednim przepisie czyli mieszamy obydwa składniki w butelce z atomizerem. Potem wystarczy już tylko spryskać szybę aby rozpuścić lód.

Przepis trzeci

To już ostatni przepis na domowy płyn do rozmrażania szyb.

Składniki

  • spirytus salicylowy
  • najtańszy ocet (ale mocny)

Przygotowanie

Cztery łyżki octu spożywczego, cztery łyżki spirytusu salicylowego oraz dwie łyżki płynu do mycia naczyń wlej do butelki, a następnie dodaj litr wody. Najlepiej wykorzystać butelkę z atomizerem.

To już wszystko, trzy przepisy na odmrażacz do szyb poznaliście, teraz możecie wybrać ten, który najbardziej Wam pasuje. Ostatni jest zdecydowanie najzdrowszy bo nie zawiera alkoholu. Nawet jego wdychanie nie przyniesie nam żadnego dyskomfortu.

Podobne artykuły