ORLEN – jak płacić za paliwo przy dystrybutorze?

Motoryzacja Data publikacji: 15 marca 2020

W momencie, gdy należy ograniczać kontakty między ludźmi z powodu koronawirusa, dobrym pomysłem może być płatność za paliwo przy dystrybutorze. Dzięki temu nie musimy wchodzić do środka i stać w kolejce do kasy. Płatność za paliwo przy dystrybutorze jest bardzo prosta i wystarczy do tego smartfon z odpowiednią aplikacją.

Jak płacić przy dystrybutorze paliwa – ORLEN

Zaczynamy od pobrania aplikacji VITAY lub ORLEN PAY. Obie aplikacje dostępne są zarówno na iOS jak i Androida. Bezpośrednie linki do aplikacji znajdują się poniżej. Na iOS aplikacja nazywa się ORLEN Mobile.

  1. VITAY Android
  2. VITAY iOS
  3. ORLEN PAY Android
  4. ORLEN PAY iOS

Skonfiguruj aplikację

Gdy aplikacja zostanie pobrana na telefon musimy ją skonfigurować. Pobraliśmy aplikację VITAY bo korzystamy z tego programu. Następnie logujemy się na swoje konto VITAY. Jeśli go nie mamy możemy zarejestrować się. Ja mam konto więc wystarczyło się zalogować.

Gdy jesteśmy już zalogowani na dole zobaczymy przycisk Płać z ORLEN Pay. Klikamy go. Teraz aplikacja poprosi nas o pobranie aplikacji ORLEN Pay. Jeśli nie chcemy korzystać z aplikacji VITAY bo nie uczestniczymy w programie to możemy zacząć od pobrania właśnie aplikacji ORLEN Pay.

W dolnym rogu aplikacji ORLEN Pay wybieramy opcję Płatności. Następnie zakładamy konto klikając Zarejestruj się.

Możemy tu założyć konto osobiste, jak i firmowe. Jeśli założymy firmowe to będziemy również od razu dostawać fakturę drogą elektroniczną za kupione paliwo. Podczas rejestracji możemy również podać numer naszej karty VITAY, aby naliczały nam się punkty.

Po założeniu konta musimy również dodać kartę płatniczą, która będzie obciążana podczas płatności. Jeśli nasza rejestracja przebiegła pomyślnie, zostaniemy o tym powiadomieni komunikatem, a na adres e-mail przyjdzie do nas informacje o koncie.

Płacenie przy dystrybutorze

Aplikacja jest gotowa. Konto założone, forma płatności podpięta. Możemy więc udać się tankować. Nalewamy paliwo jak zawsze, ale teraz gdy skończymy, wyjmujemy z kieszeni telefon i włączamy aplikację ORLEN Pay.

Klikamy opcję Płatności, a w naszym telefonie włączy się aparat. Zobaczymy to na ekranie. Następnie obiektyw aparatu musimy skierować na kod QR znajdujący się przy dystrybutorze, z którego tankowaliśmy paliwo.

Zweryfikuj czy kwota się zgadza, zaakceptuj płatność i gotowe. Fakturę otrzymasz e-mailem.

Podobne artykuły