Rodziny, które dostały od szkoły laptopy do zdalnej nauki oddały je do lombardu [AKTUALIZACJA]

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-02-23 / Aktualizacja: 2021-02-25

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Kożuchowie podzielił się na „fanpage” szkoły szokującą informacją, która wprawiła w osłupienie wielu Internautów.

Rodzice otrzymali laptopy dla dzieci

Zdalne nauczanie nie jest możliwe bez odpowiednich urządzeń. Dlatego szkoły pomagały rodzinom potrzebującym wypożyczając im laptopy lub tablety do zdalnego nauczania.

Taką pomoc otrzymało również 40 rodzin ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie.

Dzisiaj na stronie tej szkoły na Facebooku ukazał się wpis dyrektora szkoły Arkadiusza Sidora. Wyraził on w nim rozczarowanie i bezsilność. Wszystko przez zachowanie kilku rodzin, które wypożyczone im laptopy do nauki oddały do lombardu.

Dwa takie szkolne laptopy znalazła policja w jednym z lombardów w Kożuchowie. Trzeci wciąż jest poszukiwany.

W pracy w szkole bywają takie momenty, że człowiek czuje rozczarowanie i bezsilność. Właśnie takie uczucia od wczoraj mi…

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Kożuchowie Wtorek, 23 lutego 2021

Pod postem rozgorzała również mała dyskusja, w której rodzice krytykują takie postępowanie. Niektórzy wskazują również na stan techniczny w jakim są już niektóre egzemplarze, co wskazywałoby również na to, że rodziny otrzymujące sprzęt nie dbają o niego.

AKTUALIZACJA – Wiemy już co grozi matce, która oddała laptopa do lombardu

Jak podaje gazetalubuska.pl jedna matka usłyszała już zarzuty i przyznała się do winy. Grozi jej do ośmiu lat więzienia. W pozostałych sprawach rodzice najprawdopodobniej również usłyszą zarzuty.

Podobne artykuły