5 porad, które poprawią Twoją urodę

Uroda Data publikacji: 05 lipca 2016 / Aktualizacja: 2022-03-27

1. Przed malowaniem paznokci

Jeśli przed malowaniem paznokci przez dwie minuty potrzymasz je w ciepłej wodzie z odrobiną soku z cytryny to wzmocnisz je a lakier będzie się ich trzymał lepiej.

Dzięki takiemu zabiegowi paznokcie stają się mniej łamliwe. Jeśli masz miękkie paznokcie powinnaś nawet częściej wykorzystywać cytrynę jako domowy kosmetyk do pielęgnacji paznokci. Możesz po prostu pokroić cytrynę na plasterki i wcierać ją w paznokcie.

Cytryna potrafi zdziałać cuda :)

2. Jak pozbyć się brodawek

Jeśli chcesz pozbyć się brodawki domowym sposobem to możesz wypróbować ten trik. Wystarczy na noc przykryć brodawkę kompresem z octu jabłkowego. Namocz wacik, nałóż na brodawkę i przyklej plasterkiem.

Oczywiście jedna noc nie wystarczy, w najlepszym wypadku już po paru zabiegach Twój problem zniknie. Czasami jednak trzeba więcej czasu, wszystko zależy od wielkości brodawki.

Na początku zacznie zmieniać kolor, aż stanie się czarna po czym sama odpadnie. Musisz jednak pamiętać, że ten sposób możesz stosować jedynie w przypadku brodawek zewnętrznych.

3. Rozjaśnianie włosów

Jeśli chcesz domowym sposobem rozjaśnić włosy to możesz wypróbować kurację z wodą utlenioną. Wystarczy przelać ją do butelki z atomizerem i spryskiwać włosy po myciu głowy. Rób to codziennie, aż uzyskasz pożądany efekt.

4. Skórki wokół paznokci

Jeśli chcesz zadbać o swoje skórki wokół paznokci, które są suche i łuszczą się to wystarczy wykorzystać olej kokosowy. Smaruj nim codziennie skórki. Jeśli będziesz robić to systematycznie zobaczysz efekt, który Cię zaskoczy :)

5. Co zrobić aby blizny były mniej widoczne?

Jeśli podczas wakacji chcesz ukryć bliznę np. po cesarskim cięciu, która jest zbyt widoczna to możesz ją rozjaśnić. Wystarczy przygotować sobie papkę z wody utlenionej i sody oczyszczonej (proporcje 1:3). Taką papką nasmaruj bliznę i lekko wetrzyj. Odczekaj 10 minut i zmyj. Kurację powtarzaj codziennie.

Podobne artykuły