Jak zrywać starą tapetę – skuteczny sposób, dzięki któremu zerwanie tapety nie będzie problemem!

DIY Porady Data publikacji: 14 listopada 2016

Jeśli zrywaliście tapetę w starym domu to na pewno wiecie jaka to udręka. Nie wszystkie tapety były wtedy winylowe, tylko zwykłe papierowe. Klej w nie wsiąknął i po latach ich usuwanie to udręka bo zrywa się je po małym kawałeczku.

fot. genialetricks.de

fot. genialetricks.de

Jak usunąć starą tapetę

Ta prosta metoda sprawi jednak, że zrywanie tapet nie będzie już problemem. Zrobisz to skutecznie i szybko :) Dzięki płynowi do płukania tkanin! Zacznijmy od napełnienia butelki po płynie do mycia szyb w 1/4 jej pojemności płynem do płukania tkanin. Następnie dolej do niego ciepłej wody z kranu.

fot. genialetricks.de

fot. genialetricks.de

Butelka z atomizerem ułatwi nam nanoszenie płynu na tapetę. Możesz też zrobić to za pomocą ławkowca – wtedy szybciej pokryjesz większą powierzchnię.

fot. genialetricks.de

fot. genialetricks.de

Zasada jest prosta, im więcej razy zmoczysz tapetę tym łatwiej będzie ją oderwać. Po każdym zmoczeniu warto spróbować szpachelką jak odchodzi. Jeśli niezbyt fajnie to spryskaj ją jeszcze raz. Teraz poczekasz 10 minut, ale potem będziesz mieć parę godzin roboty mniej :) Dobrze spryskana tapeta odchodzi od razu dużymi płatami bez skrobania.

2016-11-14_011811

Wcześniej wykorzystywałam podobną metodę wykorzystują ciepłą wodę i płyn do mycia naczyń. Również była skuteczna, a miałam cały domek w tapecie do zerwania. Płyn z ciepłą wodą rozrabiałam w misce i ławkowcem sowicie nanosiłam na tapetę. Po 3-4 warstwach wody z płynem tapeta odchodziła idealnie, a była to stara papierowa tapeta, która wcześniej trzymała się jak diabli. Szpachelką można było robić tylko dziury w ścianie :)

Źródło artykułu: http://www.genialetricks.de/tapete-spurlos-weg/

Podobne artykuły