Jak zrobić antenę do radia

DIY Data publikacji: 15 listopada 2016 / Aktualizacja: 2024-04-29
2016-11-15_225331

Antena to najważniejszy element każdego odbiornika radiowego. Nieważne czy to radio samochodowe, czy zwykłe w mieszkaniu. Od anteny zależy czy nasze radio będzie dobrze odbierało sygnał.

Jak zrobić antenę do radia

Jeśli antena do radia ułamała się lub po prostu jej nie masz ,możesz zrobić własną antenę do radia. Jak zrobić antenę radiową? To bardzo proste, bo antena to w zasadzie drut. Często nawet w tanich radiach na wyposażeniu jest taki cienki kabelek, ale taka antena jest bardzo nikłej jakości i odbierane przez nią fale będą pewnie miały zakłócenia.

Wykonanie anteny do radia — krok po kroku jest bardzo proste. Należy wygiąć drut miedziany w dipol. Im większy tym będzie lepszy odbiór. Jeśli mamy narzędzia możemy też użyć cienkiej miedzianej rurki, aby zwiększyć efekt.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Następnie będziemy potrzebować kabel antenowy koncentryczny. Taką antenę można też użyć przy telewizorze. Musimy go podłączyć do naszej rurki bądź kabla. Podłączenie powinno wyglądać jak na szkicu poniżej.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Teraz kabel antenowy można podłączyć do jakiegoś odbiornika. Dzięki temu zrobiliśmy własną bardzo prostą i tanią antenę. Teraz już wiesz, jak zrobić antenę i na pewno nie pozostaniesz bez ulubionej muzyki w żadnych warunkach.

Podobne artykuły