Zrób swój naturalny szampon z mydlnicy lekarskiej na przetłuszczające się włosy

Uroda Data publikacji: 12 października 2015

Zrób swój szampon o intensywnym ziołowym zapachu – w niczym nie przypominający pieniących się, jaśniutkich i pachnących drogeryjnych szamponów. Szampon pobudza krążenie i wzmacnia włosy pozwalając im na lepszy i intensywniejszy wzrost. Jeżeli dołożymy do tego fakt, że nasz szampon nie posiada żadnych konserwantów i chemii to już całkowity luksus.

Skład
1. Mydlnica lekarska (korzeń)– cudowna roślinka, w korzeniu której znajdują się niezbędne dla naszego szamponu saponiny, czyli związki będące naturalnymi detergentami. Mydlnica zwana również „pieniącym się ziołem” używana była niegdyś do czyszczenia i mycia nie tylko włosów ale i różnych rzeczy domowego użytku, które od czasu do czasu należało wyprać lub wyczyścić. Dodatkowym bonusem, który otrzymujemy od tej roślinki jest to, że leczy ona różnego rodzaju wypryski i wykwity skórne, łuszczyce, egzemy, trądzik i czyraki, więc ma zbawienny wpływ na naszą skórę głowy.

2. Łopian (korzeń)– hamuje wzrost bakterii i grzybów, wzmacnia cebulki włosów i zapobiega nadmiernemu ich wypadaniu.

3. Tatarak (kłącze)- hamuje łupież i łysienie, poprawia ukrwienie skóry głowy, pobudza porost włosów.

4. Oliwa magnezowa – dodania jej do szampony działa bakteriostatycznie, odkażająco i dostarcza nam niezbędny dla organizmu magnez (nie każdy może wie, że magnez najlepiej wchłania się przez skórę). Możemy ją zakupić już gotową, ale dużo taniej wyjdzie zrobienie jej samemu w domu.

Do garnka wsypujemy 2 łyżki korzenia mydlnicy, 2 łyżki korzenia łopianu i 2 łyżki kłącza tataraku zalewamy 2 szklankami wody i odstawiamy na około 30 minut do godziny. Po tym czasie wszystko gotujemy przez około 10-15 minut. Odcedzamy i dodajemy pół szklanki lub mniej oliwy magnezowej. Przelewamy do wyparzonego słoika lub butelki i używamy. Przed każdym użyciem najlepiej nasz szampon wstrząsnąć to się lepiej będzie pieniło.

DZIAŁANIE:

– zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry,
– zmniejsza łojotok,
– zwalcza lekki łupież i zapobiega jego nawrotom.
– pomocny w alergicznym świądzie skóry,

Chcesz wiedzieć jak zrobić swój własny szampon zapraszam.
http://zrobswojkosmetyk.blogspot.com/2015/07/zrob-swoj-zioowy-szampon-do-wosow.html#.VcuY2fkso1g

Facebook:
http://zrobswojkosmetyk.blogspot.com/2015/07/zrob-swoj-zioowy-szampon-do-wosow.html#.VcuY2fkso1g

Podobne artykuły