Gdy zobaczysz banknot za wycieraczką nie wychodź z samochodu!

Kategoria: Motoryzacja
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-01-08

Złodzieje w różny sposób próbują nas zaskoczyć i przebiegle ukraść to co do nas należy. Pomysłowi są również złodzieje samochodów, dlatego jeśli zobaczysz banknot za wycieraczką nie wychodź z samochodu!

Banknot jest umieszczony nisko przy przedniej szybie za wycieraczką. Zazwyczaj dostrzegamy go wtedy gdy mamy już odjeżdżać. Gdy zauważymy banknot jednak decydujemy się po niego wyjść zostawiając włączony silnik i kluczyki w stacyjce. To idealny moment dla złodzieja aby podbiec do auta, wejść do niego i po prostu sobie odjechać. Nie musiał wcale nakombinować się z odpaleniem samochodu bo zrobiliśmy to za niego.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Sposób ten jest wykorzystywany przez złodziei na całym świecie. Choć wydaje nam się banalny i głupi to faktycznie działa. Swoją historię opowiedział na Facebooku Kyri Viehman. Cieszy się jedynie, że banknot zauważył gdy już odjechał bo na tylnym siedzeniu siedział roczny synek, który prawdopodobnie odjechałby razem z jego samochodem.

Złodzieje też stosują inne techniki, czasami wkładają kartkę za tylną szybę. Gdy podchodzimy do auta frontem nie widzimy jej, ale gdy zaczynamy cofać zauważamy, że coś nam zaczyna przeszkadzać. Wtedy wychodzimy z auta by usunąć kartkę, a złodziej ma czas by się do niego włamać.

Podobne artykuły