Zobacz co stanie się z Twoim organizmem jeśli codziennie zjesz awokado!

Zdrowie Data publikacji: 02 listopada 2016 / Aktualizacja: 2018-03-25

Awokado jest łatwo dostępnym owocem, a mimo to tak rzadko stosowanym. To bardzo źle, bo naprawdę warto jeść awokado. Oto co stanie się z Waszym organizmem jeśli codziennie je zjecie.

  1. Awokado ułatwia utratę zbędnych kilogramów
  2. Reguluje ciśnienie krwi i zapobiega zawałom 
  3. Jest bogatym źródłem witamin

Zacznijmy od walorów dietetycznych. Awokado jest źródłem błonnika, dlatego jeśli zjemy pół awokado dziennie to ułatwimy organizmowi spalanie zbędnych kalorii. Błonnik wspomaga procesy trawienne i przyśpiesza metabolizm.

2016-11-02_233848

Awokado zmniejsza ryzyko zawału, dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, które podnoszą poziom dobrego cholesterolu. Dlatego jedzenie awokado może zmniejszyć ryzyko zawału serca. Jednocześnie reguluje ciśnienie krwi, dzięki zawartości potasu.

2016-11-02_234200

Zastanawiasz się dlaczego jeszcze warto jeść awokado? Może dla witamin i składników odżywczych? Awokado zawiera:

  1. 33% dziennej dawki witaminy C,
  2. 53% dziennej dawki witaminy K,
  3. 21% dziennej dawki witaminy E,
  4. 26% dziennej dawki witaminy B6,
  5. 19% dziennej dawki miedzi,
  6. 41% dziennej dawki kwasu foliowego.

Awokado to również źródło przeciwutleniaczy, które spowalniają procesy starzenia się oraz chronią nas przed rozwojem nowotworów. Badania potwierdzają, że może np. hamować wzrost komórek rakowych raka prostaty. Jest też zalecane dla osób z problemami z cukrzycą bo potrafi regulować poziom cukru we krwi.

2016-11-02_234259

Jeśli chcesz mieć zdrowy wzrok to włącz je do swojej diety. Jest bogatym źródłem luteiny i zeaksantyny, które chronią siatkówkę i w przyszłości zmniejszą ryzyko takich chorób jak zaćma. Regularne spożywanie awokado wzmacnia również kości i dba o ogólny nasz stan zdrowia. To co, włączycie je do swojej diety? :) 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły