Zobacz co się stanie z Twoim ciałem jeśli codziennie będziesz jeść siemię lniane

Zdrowie Data publikacji: 09 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Siemię lniane czyli nasiona lnu o szarobrązowej barwie. Gdy zalejemy je wodą stają się ciemniejsze i kilkukrotnie powiększają swoją objętość. Jednak dużo bardziej od wyglądu siemienia lnianego będą nas interesować jego właściwości i wpływ na nasz organizm.

  1. Siemię lniane działa osłonowo na błonę śluzową układu pokarmowego
  2. Posiada wiele naturalnych witamin oraz minerałów
  3. Jest bogatym źródłem błonnika

Siemię lniane – działanie na nasz organizm

Tak jak wspominaliśmy we wstępie, jest bogatym źródłem błonnika – wystarczy łyżeczka dziennie aby dostarczyć do organizmu taką ilość błonnika, która będzie wspomagała nasze odchudzanie.  Można je spożywać w wielu kompozycjach smakowych np. z owocami czy miodem, ale też wypić jako napar. Olej zawarty w nim działa jak żeński hormon estrogen. Ma on wpływ na tempo przemiany materii i wykorzystywanie węglowodanów przez nasz organizm. Codzienne dołączenie go do swojej diety pomoże nam schudnąć.

Również idealnie działa w przypadku problemów z układem trawiennym, a zwłaszcza na podrażniony żołądek. Jeśli masz biegunkę to spożywając je możesz również ją zatrzymać.

Siemię lniane i witaminy

2016-11-09_000210

Siemię lniane jest bogatym źródłem witamin. Zawiera ono między innymi:

  1. Witaminę B
  2. Witaminę E
  3. Cynk
  4. Żelazo
  5. Potas
  6. Krzem
  7. Jod
  8. Kwasy omega-3

Z tego powodu jest doskonałym dodatkiem do diety i suplementem chętnie przepisywanym przez lekarze we wszelkiego rodzaju niedoborach lub problemach np. układu pokarmowego.

Inne właściwości siemienia lnianego

2016-11-09_000201

Siemię lniane znane jest z tego, że obniża poziom złego cholesterolu co jest szczególnie ważne przy szybkiej diecie jaką wiele osób prowadzi. Fitosterole i nienasycone kwasy tłuszczowe pomagają usuwać LDL z organizmu.

Spożywanie lnu wzmacnia również włosy i regeneruje skórę – ale można też stosować go miejscowo w postaci olejku lnianego, który również możecie kupić.  Olejek lniany jest w składzie wielu kosmetyków pielęgnujących naszą cerę.

Przepisy z wykorzystaniem siemienia lnianego

Przepis na ciasto z siemienia lnianego

Chleb pszenno razowy z siemieniem lnianym

Pudding z siemieniem lnianym zamiast chia – FIT I TANIO

Bułki pszenne z złotym siemieniem lnianym

Źródło artykułu: https://wikr.com/flaxseed/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły