Zobacz jak wykorzystać sól kuchenną na sposoby, której nie znałaś

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 01 lipca 2016 / Aktualizacja: 2022-03-28

Sól kuchenna to coś co każdy z nas ma w domu. Ma ona jednak wiele praktycznych zastosowań oprócz oczywistego – doprawiania posiłków. Przyda się nie tylko w czyszczeniu, co już pewnie wiecie, ale też w paru innych rzeczach, które myślimy, że Was zaskoczą.

2016-07-01_223807

Zgaś ogień

Sól to świetna gaśnica. Przydaje się, gdy zacznie Wam się palić tłuszcz na patelni lub cokolwiek innego. Wystarczy posypać ogień solą, to proste :)

triki-z-solą-1

Zbieranie stłuczonego jajka

Każdemu komu jajko rozbiło się na podłodze wie jak ciężko jest je zebrać. Dużo łatwiej będzie jeśli posypiecie je solą, która zaabsorbuje wilgoć. Odczekajcie parę minut i zbierzcie jajko za pomocą zmiotki.

triki-z-solą-2

Zatkany odpływ

Jeśli odpływ w zlewie kuchennym przytka się i woda słabo ścieka (co zdarza się ciężko) to zamiast drogich udrażniaczy możesz użyć soli wymieszanej z sodą oczyszczoną w proporcji 1:1. Wystarczy wyspać ją wsypać i zalać szklanką octu. Jeśli szukasz taniego środka, to możesz kupić jeszcze sodę kaustyczną, ale uważaj przy korzystaniu z niej.

triki-z-solą-4

Czyszczenie stopy żelazka

Połóż na deskę papier do pieczenia i wysyp na niego sól. Następnie wyprasuj sól na najwyższej temperaturze. Ten prosty trik sprawi, że stopa żelazka będzie jak nowa.

triki-z-solą-6

Podobne artykuły