Zobacz dlaczego warto pić melisę – jej zdrowe właściwości!

Zdrowie Data publikacji: 16 września 2016

Melisa lekarska to jedno z najpopularniejszych ziół, które możemy zastosować na sen i uspokojenie. Ma też wiele innych dobrych dla zdrowia właściwości, o których rzadko słyszymy, a warto je znać.

lemon-balm-770051_960_720

1. Lekkie bóle głowy

2016-09-16_084153

Jeśli czujesz ból głowy, ale nie jest on mocny to zamiast łykać tabletki możesz spróbować wypić szklankę melisy. Działa bardzo dobrze i pomaga złagodzić ból, a my możemy wrócić do życia. Również pomaga przy kolkach :)

2. Opryszczka

2016-09-16_084216

Jeśli masz opryszczkę wystarczy chore miejsce nasmarować wywarem z melisy. Kurację powtarzaj tak często jak możesz. Melisa też przynosi ulgę po ukąszeniach np. komarów.

3. Problemy z trawieniem

2016-09-16_084305

Działanie melisy nie jest wielkie podczas wydzielania soku żołądkowego i żółci ale potrafi je nieznacznie zwiększyć. Dzięki temu pomaga w trawieniu. Działa też jako środek pobudzający apetyt, dla ludzi którzy czują wstręt do jedzenia. Dlatego warto do śniadania wypić szklaneczkę melisy.

4. Profilaktyka przeciw miażdżycy

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Dzięki temu, że melisa zmniejsza cholesterol pomaga również zapobiec wystąpienia miażdżycy. Chroni też naszą wątrobę i zapobiega jej stłuszczeniu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły