Zobacz co robisz źle myjąc zęby

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-05-30 / Aktualizacja: 2019-12-03

Myślisz, że mycie zębów to taka banalna czynność? Jak okazuje się, wiele osób popełniają błędy. Zobacz jakie i sprawdź czy ty również ich nie popełniasz.

Szczoteczka elektryczna

Wiele osób myjąc zęby szczoteczką elektryczną zbyt mocno dociska ją do szkliwa. Wtedy włosie szczotki traci właściwości czyszczące. Myjąc szczotką elektryczną nie dociskamy jej a lekko przesuwamy po powierzchni zębów. Duża ilość obrotów załatwi sprawę i docisk nie jest już potrzebny.

Pasty wybielające

Wiele osób zbyt często używa past wybielających ze środkami ściernymi. Niszczy to szkliwo. Pasty wybielające należy stosować z przerwami inaczej zęby staną się zbyt wrażliwe, a szkliwa już nie odbudujesz.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Płyny do płukania ust

Nie wiem czy wiesz, ale najnowsze badania naukowców alarmują, że płyny do płukania ust z alkoholem zwiększają ryzyko raka. Lepiej ich po prostu unikać. Zobacz jak zrobić domowy płyn do płukania ust.

Szczotkowanie po jedzeniu i piciu

Wiadomo, zęby należy umyć po jedzeniu ale nie zawsze. Gdy zjemy owoce cytrusowe albo wypijemy wino, kwasy w nich zawarte zmiękczają szkliwo i szczotkując je bezpośrednio po posiłku możemy je uszkodzić. Dlatego lepiej zaczekać pół godziny po zjedzeniu tych produktów przed szczotkowaniem.

Czas szczotkowania

Pamiętaj że aby mycie zębów miało sens musisz myć je przez przynajmniej 2 minuty. Wiele osób robi to w dużo krótszym czasie.

Czyszczenie języka

Na policzkach i języku osadza się wiele bakterii w jamie ustnej. Wiele osób pomija te miejsca podczas szczotkowania zębów. Dlatego Ty o tym nie zapominaj.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły