Zobacz jakie błędy najczęściej popełniasz próbując schudnąć

Zdrowie Data publikacji: 07 kwietnia 2018

Czy zdarzyło się tak, że próbowałaś schudnąć, a to nie dawało żadnych efektów? Wszystko przez błędy, które wiele z nas popełnia. Dzisiaj postaramy się je Wam przybliżyć.

Nie czytasz etykiet

Dzisiaj producenci nie mają skrupułów przed tym by sygnalizować nam, że coś jest zdrowe. Na opakowaniach zobaczymy pełne kłosy, owoce i inne zdrowe produkty, które mają nam przesłać jasne skojarzenia z czymś zdrowym.

Gdy jednak odwrócimy opakowanie i przeczytamy skład zobaczymy, że produkt zawiera dużo kalorii, cukru i innych środków poprawiających smak.

Dlatego zacznij czytać etykiety i sprawdzać czy rzeczy, które zamierasz kupić naprawdę są tego warte.

Ważysz się zbyt często

Wahania wagi w ciągu dnia mogą być naprawdę bardzo mocne. Nie warto stawać zbyt często na wagę. Wystarczy robić to raz w tygodniu. Aby nasze pomiary były dokładne należy również zachować kilka zasad.

Zobacz jak się prawidłowo ważyć.

Nie liczenie kalorii w napojach

Zastanawiałaś się ile kalorii ma kawa, którą pijesz kilka razy w ciągu dnia albo ulubiony napój czy sok? To również ważne bo potrafią one mieć naprawdę sporo kalorii. Zwłaszcza soki, które wydają nam się zdrowe, a potem okazuje się, że maja dużo cukru. Dobry sok powinien mieć poniżej 50 kalorii na 100ml.

Polecam Wam robić swoje własne wody owocowe. To bardzo proste, wystarczy zalać owoce wodą i odstawić do lodówki. Świetne są również domowe soki, do których nie dodajemy już cukru. Owoce same w sobie również mają kalorie bo zawierają fruktozę, która jest cukrem.

Pomijanie posiłków

Pisaliśmy o tym wielokrotnie i jest to naprawdę olbrzymi błąd. Nasz organizm wtedy przełącza się w tryb robienia rezerw i od razu magazynuje tłuszcz, który później zjemy. Dlatego zawsze należy cos zjeść, jeśli nie mamy jak zjeść całego posiłku, może to być chociaż jakiś owoc, zdrowy batonik czy cokolwiek innego.

Zbyt mocne ograniczenie

Zmniejszona wielkość posiłków wbrew pozorom nie sprzyja odchudzaniu. Czasami robimy to zbyt mocno i chcąc schudnąć, nie możemy.

Dlaczego tak się dzieje? Gdy spożywamy zbyt mało kalorii nasz metabolizm zaczyna spowalniać aby je zacząć oszczędzać. Uzyskujemy wtedy odwrotny efekt do zamierzonego, a każde odstępstwo od diety jest jeszcze mocniej karane przez odkładający się tłuszcz.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły