Zobacz 5 sposobów na wykorzystanie gąbki, o których nie wiedziałaś!

Porady Data publikacji: 18 grudnia 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Zwykłą gąbkę, którą używasz do mycia naczyń lub kąpieli możesz bardzo sprytnie wykorzystać. Dzisiaj przedstawimy Ci pięć sposobów na wykorzystanie gąbki, które ułatwią Ci życie. Na pewno się ich nie spodziewałaś :)

1. Utrzymanie odpowiedniej wilgotności gleby w doniczce

Jeśli chcesz by Twoje ulubione kwiaty zawsze w doniczce miały odpowiednią wilgotność to wystarczy podczas przesadzania ich na dnie doniczki umieścić gąbkę i przysypać ją ziemią. Będzie absorbowała wilgoć i oddawała w takich ilościach, jakie jest w stanie wchłonąć ziemia. Dzięki temu będziesz mogła rzadziej podlewać kwiaty, a gdy wyjedziesz na urlop możesz odpoczywać bez obawy, że kwiatki uschną.

2. Usuwanie sierści zwierząt

Jeśli masz w domu kota lub psa to na pewno na meblach znajduje się ich sierść. Nie jest to zbyt estetyczne i chociaż Tobie może tak nie przeszkadzać to na pewno nie chciałabyś aby była na nich gdy przyjdą do Ciebie goście. Aby ją bez trudu usunąć wystarczy wykorzystać do tego gąbkę. Przetrzyj sierść gąbką, najlepiej kuchenną, jej szorstką stroną. Doskonale zbierze sierść i nawet małe włoski.

3. Uszczelnij okna

Jest aktualnie zima więc trik ten na pewno może się przydać. Wystarczy w szpary, z których czujesz, że wieje zimne powietrze wsadzić skrawki odciętej gąbki. Dzięki temu bez dużych nakładów finansowych skutecznie je uszczelnisz.

4. Wkład mrożący do lodówki

Weź gąbkę, wodę i foliowy woreczek strunowy. Wodę wlej do woreczka i włóż do niego gąbkę. Następnie umieść w zamrażarce i poczekaj, aż zamarznie na kość. Dzięki temu zyskasz tani wkład do lodówki, który możesz wykonać w każdej chwili i zabrać np. na wypad pod namiot. Gdy się rozmrozi możesz gąbkę użyć do umycia naczyń w wodzie po rozmrożeniu.

5. Gąbka do czyszczenia wazonów

Będziemy do tego potrzebować dwóch mocnych magnesów neodymowych. Znajdziesz je w starym dysku komputera albo po prostu kupisz. Do tego jedna gąbka, którą przecinamy na pół. Robimy otworek na magnez i wkładamy do obydwu połówek i teraz jedną umieszczamy w środku wazonu, a drugą szorujemy na zewnątrz. Magnez sprawia, że gąbka w środku sama szoruje i się przesuwa :)

Jak wykonać taką gąbkę do czyszczenia zobaczycie na filmiku poniżej. Ja jej używam do czyszczenia butli po winie. Do środka nie ma jak włożyć ręki, a czyszczenie wyciorem nie jest wygodne. To nadaje się świetnie.

Podobne artykuły