Znacie maść VapoRub? Posmarujcie nią stopy!

Uroda Zdrowie Data publikacji: 24 kwietnia 2016

2016-04-24_224414

Na pewno znacie tę maść. Jest dość popularna i pomaga nam podczas przeziębienia oddychać w nocy bez zatkanego nosa. Okazuje się, że ma jeszcze jedno ciekawe zastosowania, których wcześniej nie znaliśmy :) 

Sposób na migreny

Jeśli męczą Cię migreny ta maść pomoże również Tobie. Posmaruj nią skronie i czoło i poczuj jak ból zaczyna przemijać.

Nauka psa by nie sikał w domu

Jeśli twój pies sika w domu zostaw w miejscu gdzie to robi trochę maści. Kot czy pies nie lubią tego zapachu więc po kilku razach oduczą się sikania w domu.

Sposób na rozstępy

Zauważyłaś, że kremy odchudzające czy na rozstępy mocno schładzają ciało. Podobnie zadziała ta maść, a jest dużo tańsza. Do tego pomoże wybielić stare blizny czy rozstępy. Dzięki czemu będą mniej widoczne.

Sposób na komary i inne insekty

Zamiast używać drogich chemicznych środków posmaruj miejsca gdzie skóra jest goła maścią VapoRub. Insekty nie zbliżą się do Ciebie :)

Sposób na trądzik

VapoRub również potrafi poradzić sobie z trądzikiem. Jeśli wyskoczy nam pryszcz wystarczy posmarować go na noc maścią, a do rana zniknie.

Bóle mięśni w stopach i łydkach

Często zdarzają się po całym dniu pracy. Mentol zawarty w maści złagodzi ból mięśni, a do tego poprawi krążenie i da nam uczucie ulgi. Warto wtedy posmarować stopy VapoRubem.

Źródło zdjęcia: littlethings.com

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły