Złe nawyki, które uszkadzają nasze nerki

Zdrowie Data publikacji: 09 sierpnia 2016

2016-08-09_173836

Picie zbyt małej ilości wody

Nerki filtrują naszą krew usuwając z niej toksyny. Jeśli pijemy zbyt mało wody toksyny będą gromadzić się w organizmie i mogą być przyczyną problemu z nerkami. Warto pamiętać również o tym, że zbyt dużo wypitej wody również może negatywnie wpływać na nasze nerki zbyt mocno obciążając je pracą.

Spożywanie zbyt dużej ilości soli

Wszystkie gotowe posiłki zawierają sól, tak samo jak produkty, które kupujemy. Potem jeszcze je dosalamy do smaku. Przez co kilkakrotnie przekraczamy dzienne normy spożywania soli. Sól natomiast podnosi ciśnienie krwi i zwiększa ilość białka zawartego w moczu co sprzyja powstawaniu schorzeń nerek.

Leki przeciwbólowe

Jeśli nadużywamy leki przeciwbólowe lub stosujemy je przewlekłe narażamy nasze nerki na poważne uszkodzenia. Mogą powodować m.in. przewlekłe śródmiąższowe zapalenie nerek. Jest ono natomiast przyczyną ok. 15% przypadków ciężkiej niewydolności nerek, która może doprowadzić do śmierci.

 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły