Jak złamać komuś hasło na Facebooku?

Technologie Data publikacji: 08 listopada 2016 / Aktualizacja: 2022-12-15
dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Zastanawiasz się jak złamać komuś hasło na facebooka? Oczywiście czyn ten jest nielegalny, ale rozumiem czasami sytuacje wyższej konieczności. Martwimy się np. o nasze dzieci, zaczynają się dziwnie zachowywać. Utrzymują kontakty z ludźmi, z którymi byśmy nie chcieli i wtedy jako rodzice chcemy zareagować i dowiedzieć się o co chodzi. Niestety wprost tego nie usłyszmy. Pytanie, czy wtedy wiedząc jak złamać komuś hasło na fb czyn ten moralnie jest usprawiedliwiony?

Tematy, których dotyczy ten artykuł:

  1. Jak złamać hasło do Facebooka?
  2. Jak zalogować się na czyjeś konto w Facebook?
  3. Jak zhakować konto na Facebooku?

Jak złamać hasło na Facebooku

Osobiście uważam, że nie. Nie powinniśmy śledzić i szpiegować nikogo, naszych dzieci również. Relacje rodzic – dziecko powinniśmy budować na zaufaniu. Nigdy jednak nie byłam w sytuacji, w której musiałabym podjąć taką decyzję i rozumiem, że są zrozpaczeni rodzice, który nie wiedzą już jak dotrzeć do dziecka i nie widzą innego sposobu. Wtedy taka wiedza może okazać się przydatna, a nawet uratować komuś życie. Wcale nie żartuję, bo to bardzo poważna kwestia i dylemat moralny wielu rodziców. Jakie jest Wasze zdanie, co wtedy powinno wygrać?

2016-11-08_131631

Łamanie haseł to nie jest prosta rzecz, zazwyczaj my jako zwykli śmiertelnicy nie mamy takiej możliwości. Programiści potrafią stworzyć boty, które odpytują słownikowo formularze na podstawie jakiś danych np. znając już adres e-mail. Dzięki temu stosując wszelkie możliwe kombinacje mogą trafić na hasło.

Mogą też posłużyć się technikami phisingowymi, dzięki którym preparują stronę logowania tak aby wyglądała jak oryginalna, a my sami podajemy im hasło myśląc, że logujemy się na Facebooka. Musimy sami dobrze uważać i zwracać uwagę na adres strony, na którą się logujemy bo sami możemy stać się ofiarami i ktoś ukradnie naszą tożsamość i wykorzysta konto.

Taki hacker może też zainstalować na komputerze ofiary keylogger, który zapisuje to co robicie na monitorze i co wpisujecie na klawiaturze. Dlatego pozna Wasze hasło nie tylko do Facebooka albo banku. Dlatego ważne jest by nie instalować nieznanych programów i dbać o bezpieczeństwo w sieci i ochronę antywirusową.

Zatem co może zrobić zwykły śmiertelnik? Mama, która martwi się o swoje dziecko? W zasadzie nie wiele, ale jest kilka pomysłów, które mogą przynieść skutek.

mSpy – program do śledzenia aktywności na Facebook

Aplikacja mSpy to sposób na monitorowanie aktywności na Facebook oraz Messenger. Za jego pomocą możemy dowiedzieć się z kim rozmawiają nasze dzieci na Facebooku i czy nie są one w niebezpieczeństwie.

mSpy to wiodące na świecie oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej, które umożliwia podgląd aktywności dziecka na urządzeniu, z którego korzysta. Niezależnie od tego, czy jest to tablet, smartfon czy komputer.

Zapytaj o hasło

2016-11-08_131648

To brzmi dziwnie, ale faktycznie może zadziałać. Pytanie tylko czy masz dostęp do poczty dziecka? Podaj adres e-mail w formularzu logowania, na pewno powie Ci, że hasło jest błędne. Wtedy użyj opcji „Zapomniałem hasła” i zostanie wysłana informacja na e-mail właściciela konta. W ten sposób możesz się dostać na to konto.

Możesz też spróbować odzyskać dostęp do konta poprzez użycie opcji pytania pomocniczego. Wtedy wystarczy odpowiedzieć na wcześniej zdefiniowane pytanie. Jeśli to konto bliskiej Ci osoby może być Ci ta odpowiedź znana np. Jak wabił się pierwszy pies? Jeśli nie możesz spróbować różnych socjotechnik aby uzyskać tą odpowiedź.

Wykorzystaj to samo urządzenie

Najczęściej gdy ktoś korzysta ze swojego laptopa czy telefonu ma już zapisane w przeglądarce hasło i login. Jeśli masz dostęp do komputera dziecka wystarczy wejść na stronę facebooka i łamanie hasła do fp wcale nie jest konieczne bo jest ono tam po prostu zapisane.

Odkrycie hasła w formularzu

Zazwyczaj formularz wygląda tak, że w miejscu hasła są gwiazdki. Zostaw stronę facebooka otwartą i poproś aby ta osoba zalogowała się z Twojego komputera i wysłała Ci jakieś zdjęcie czy coś czego potrzebujesz. Albo podała adres e-mail znajomej Wam osoby. Wtedy osoba ta wpisując hasło zobaczy coś takiego:

2016-11-08_130914

To jeszcze nic Ci nie daje, ale zanim ta osoba usiądzie do komputera kliknij prawym klawiszem myszki w dowolne miejsce na stronie i wybierz opcję Zbadaj. Najedź myszką na pole wpisywania hasła i kliknij.

2016-11-08_131042

Po prawej stronie w kodzie strony zobaczysz INPUT z typem PASSWORD. Wystarczy kliknąć dwa razy na PASSWORD i zmienić na TEXT. Teraz będzie widoczne co ktoś tam wpisuje, a Ty musisz tylko w jakiś sposób do podpatrzeć.

2016-11-08_131214

Często też osoby używają tego samego hasła do wielu usług i jeśli ma zapisane hasło na jakiejś stronie, a na facebooku nie to może być ono takie samo. Wtedy ten sam trik zadziała na formularzu i poznasz jakie hasło jest zapisane.

Łamanie hasła na Facebooku

2016-11-08_131724

Pamiętaj, że to są prywatne dane i łamanie hasła jest przestępstwem. Nie zachęcamy byście to robili i sprawdzali np. żonę czy męża czy nie utrzymuje z tym kontaktu. W takich przypadkach lepiej szczerze porozmawiać niż nawzajem się szpiegować. Jeśli jednak chcesz złamać hasło na Facebooku aby naprawdę uratować komuś życie lub zadbać o jego bezpieczeństwo to możesz spróbować tych metod. Żadna nie jest prosta i skuteczna w 100%. Wszystko zależy od danej sytuacji. Warto pamiętać, że w telefonie zazwyczaj ktoś jest zalogowany na Facebooku na stałe i wystarczy pożyczyć telefon aby móc na niego wejść.

Spodobał Ci się ten artykuł? Polub nas!

Podobne artykuły