Zielona herbata – dla kogo może być groźna?

Zdrowie Data publikacji: 01 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Zielona herbata ma wiele cennych właściwości zdrowotnych. Niestety nie dla każdego może być korzystna i czasem lepiej jej unikać.

  1. Zielona herbata ma wiele cennych właściwości zdrowotnych
  2. Może być jednak groźna dla niektórych osób
  3. Między innymi osoba cierpiące na bezsenność nie powinny jej pić

Zielona herbata to eliksir zdrowia i ma wiele cennych właściwości. Nie tylko ma działanie przeciwnowotworowe. Zmniejsza poziom stresu, dodaje energii, przyśpiesza metabolizm oraz spowalnia starzenie się komórek.

Jednak nie każdemu może posłużyć. Zbyt częste jej picie obciąża mocno nerki więc nie jest wskazana dla osób z problemami wydolnościowymi nerek. Wypłukuje z organizmu niezbędne mikroelementy i sprzyja niedoborom potasu i witaminy B1.

Zielona herbata również negatywnie wpływa na wchłanianie wapnia i żelaza. Pita w dużych ilościach powoduje duże niedobory tych pierwiastków. Jeśli Twoja dieta jest uboga w substancje odżywcze – np. dieta typu fast-food i jedzenie na mieście to picie zielonej herbaty może Ci bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jeśli cierpisz na bezsenność, drażliwości czy wrzody to musisz ograniczyć jej picie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły