7 października 2014

Zastosowanie gliceryny podczas sprzątania

Jak wykorzystać glicerynę podczas sprzątania? Gliceryna jest substancją, która rozpuszcza się w wodzie, a do tego jest bardzo tania. Buteleczkę gliceryny kupisz w aptece za 3-4 zł, a możesz wykorzystać ją na wiele sposobów. Dzisiaj podpowiemy Wam jak ułatwić sobie za jej sprawą porządki.

Gliceryna jest częstym dodatkiem w kosmetykach, ze względu na swoją niską cenę i bardzo dobry efekt nawilżenia. Wykorzystuje się ją również w przemyśle, można tworzyć z niej materiały wybuchowe, dodaje się ją do płynów hamulcowych czy chłodniczych lub barwników. Jednak nie musicie się martwić, podczas sprzątania nic Wam nie wybuchnie! Musielibyście bowiem przeprowadzić proces estryfikacji w wyniku, którego powstałby triazotan glicerolu.

Gliceryna podczas sprzątania

Gdy będziesz czyścic meble z kurzu do wody, w której moczysz ściereczkę dodaj kilka kropli gliceryny. Dobrze wymieszaj, a następnie podczas sprzątania namaczaj ściereczkę właśnie w tej wodzie. Co to da? Otóż gliceryna sprawi, że nie tylko łatwo wyczyścisz powierzchnie, ale kurz nie będzie tak szybko na nich osiadał.