Zastosowania wódki jakich nie znaliście

Porady Data publikacji: 19 sierpnia 2015 / Aktualizacja: 2018-11-28

Jedno z zastosowań wódki wszyscy doskonale znamy. Ma ona jednak wiele innych zastosowań, które warto poznać. Niektórzy może uznają, że to marnotrawstwo, ale jeśli ma to rozwiązać Wasz problem to warto poświęcić pewną ilość tego wysokoprocentowego napoju :)

Ściąganie plastrów

Jeśli nie lubisz zrywać w bolesny sposób plastrów ze skóry wystarczy, że posmarujesz go wódką. Odczekaj chwilę, a potem bezboleśnie go ściągnij.

Czyszczenie okularów

Jeśli masz problem z dobrym doczyszczeniem okularów, nasącz wacik w wódce i następnie je przetrzyj. Dzięki temu okulary będą czyste jak nigdy wcześniej. Wszystko dokładnie zauważysz.

Wódka dodana do szamponu

Do butelki szamponu dodaj kieliszek wódki. Wódka stymuluje wzrost włosów i zapobiega łupieżowi.

Chłodzące okłady z wódki

Wódka nie zamarza, ale jeśli zmieszamy ją w równych proporcjach z wodą i wstawimy do zamrażarki, uzyskamy schłodzony okład, który roztopi się wolniej niż sam lód z wody. Możesz przygotować go w woreczku strunowym, a potem przyłożyć do skóry przez bawełnianą poszewkę na poduszki.

Wódka na muszki owocówki

Wymieszaj 30 mln wódki z 4 kroplami płynu do mycia naczyń i 400 ml wody. Taką mieszanką wystarczy wytrzeć blaty w kuchni aby odpędzić muszki owocówki. Możesz również wykonać na nie pułapkę. Jak to zrobić dowiesz się tutaj.

Wódka na ból ucha

Jeśli boli Cię ucho, wódka może dać Ci ulgę. Nie chodzi o to by ją pić, ale aby kilka kropli wkropić do ucha i pozostawić na parę minut. Wódka zabija bakterie, które odpowiedzialne są za stany zapalne w uchu.

Wódka na łupież

Jeśli masz problem z łupieżem, możesz pozbyć się go wykorzystując wódkę. Do szklanki wódki wsyp dwie łyżeczki rozmarynu, a następnie wetrzyj we włosy. Poczekaj chwilę aż wyschnie i umyj głowę szamponem jak zwykle.

Podobne artykuły