Zastosowania cukru jakich nie znaliście

Porady Data publikacji: 17 sierpnia 2015 / Aktualizacja: 2017-03-28

651623-cukier-657-323

Cukier chociaż sam w sobie jest nie zdrowy i polecam stosować zamienniki do jego słodzenia, to ma wiele innych ciekawych zastosowań!

Gojenie ran

Cukier pomaga w gojeniu się ran, odleżyn. Wszystko to dlatego, że cukier osusza rany, co zapobiega rozwojowi bakterii.

Po ostrym jedzeniu

Zjadłeś coś ostrego i czujesz ogień w ustach? Zjedz łyżeczkę cukru – powinno pomóc. Ten sam patent złagodzi ból po zjedzeniu czegoś gorącego.

Prosty peeling do ciała

Cukier, oliwa z oliwek i ewentualnie ulubiony olejek eteryczny to składniki naturalnego peelingu do ciała i twarzy.

Szminka

Szminka nie rozmaże się kiedy posmarowane kosmetykiem usta posypiesz cukrem a potem zliżesz. Cukier wchłania wilgoć ze szminki, dzięki temu makijaż jest bardziej trwały.

Usuwanie plam

Cukier ułatwi wywabienie plam z trawy. Zwilż plamę, zasyp cukrem i odczekaj godzinę. Następnie normalnie upierz ubranie.

Cukier pomoże usunąć plamy z farb i smarów. Wymieszaj cukier pół na pół z oliwą z oliwek. Mieszaniną umyj dłonie. Plamy zejdą a skóra rąk przy okazji doskonale się nawilży.

Wydłużenie życia ciętych kwiatów

Dodanie kilku 3 łyżek cukru do wazonu przedłuży życie kwiatom ciętym (cukier dostarcza kwiatom składniki odżywcze). Kiedy dodasz jeszcze 2 łyżki octu unieszkodliwisz bakterie, które odpowiedzialne są za gnicie rośliny.Zobacz też inne sposoby na przedłużenie kwiatów ciętych.

Czyszczenie młynka do kawy

Zmielenie cukru w młynku do kawy wyczyści go. Usunie osad, zabrudzenia oraz brzydkie zapachy.

Podobne artykuły