Zastosowania Alka-Seltzer jakiego nie znałaś

Porady Data publikacji: 23 kwietnia 2015 / Aktualizacja: 2023-03-15

Tabletki Alka-Seltzer znane są głównie jako lek przeciw bólowy i przeciwgorączkowy, jednak mają także wiele innych domowych zastosowań. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów, jakie można wykorzystać tabletki Alka-Seltzer w domowych zastosowaniach.

  1. Czyszczenie toalety

Tabletki Alka-Seltzer są skutecznym środkiem do czyszczenia toalety. Wystarczy wrzucić jedną lub dwie tabletki do miski toaletowej, a następnie poczekać kilka minut, aż tabletki rozpuszczą się. Następnie można przetrzeć klozet szczoteczką do toalety i wypłukać wodą. Tabletki Alka-Seltzer pomogą w usunięciu kamienia i brudu z toalety.

  1. Czyszczenie szkła i ceramiki

Tabletki Alka-Seltzer są również skutecznym środkiem do czyszczenia szkła i ceramiki. Wystarczy rozpuścić jedną tabletkę w ciepłej wodzie, a następnie namoczyć zabrudzone przedmioty w roztworze. Po kilku minutach można przetrzeć przedmioty miękką szmatką i wypłukać wodą.

  1. Usuwanie plam z tkanin

Tabletki Alka-Seltzer mogą pomóc w usunięciu plam z tkanin. Wystarczy rozpuścić jedną tabletkę w ciepłej wodzie, a następnie namoczyć zabrudzoną tkaninę w roztworze na około 30 minut. Następnie można wyprać tkaninę w pralce, aby usunąć pozostałości plam.

  1. Usuwanie tłuszczu z patelni

Tabletki Alka-Seltzer mogą pomóc w usuwaniu tłuszczu z patelni. Wystarczy rozpuścić jedną tabletkę w ciepłej wodzie, a następnie zalać roztworem patelnię z tłuszczem i zostawić na kilka minut. Następnie można przetrzeć patelnię miękką szmatką i wypłukać wodą.

  1. Odświeżanie oddechu

Tabletki Alka-Seltzer mogą pomóc w odświeżeniu oddechu. Wystarczy rozpuścić jedną tabletkę w szklance wody i wypić. Tabletki Alka-Seltzer zawierają węglan sodu, który pomaga w neutralizacji zapachów i odświeżeniu oddechu.

Podobne artykuły