Jak zapłacić za mandat przelewem online / kartą płatniczą

Motoryzacja Data publikacji: 25 września 2017

Jak zapłacić za mandat przelewem online lub kartą płatniczą? Wcześniej gdy otrzymaliśmy mandat musieliśmy udać się z nim na pocztę i zapłacić mandat + opłatę dla Urzędu Skarbowego lub po prostu zrobić zwykły przelew z naszego banku na wskazane na mandacie konto bankowe.

Jeśli dostaliście w tym roku mandat mogło Was zdziwić, że jest on płatny na konto bankowe Urzędu Skarbowego w Opolu, a nie w waszym regionie. Dzieje się dlatego tak, iż cały system został scentralizowany i wszystkie mandaty z całego kraju płatne są na jedno konto bankowe.

Jak zapłacić za mandat przelewem online

Dużo osób mimo iż posiada konto bankowe oraz dostęp przez Internet do niego jednak nie opłaca tą drogą mandatu. Dzieje się dlatego tak, że jest to czynność, która jest dosyć skomplikowana. Nie możemy bowiem zrobić zwykłego przelewu tylko musimy przelać pieniądze jako „podatek” do Urzędu Skarbowego. Większość osób, które na co dzień nie korzystają z tego typu płatności na swoim koncie bankowym ma po prostu z tym problem. Powiem szczerze, że i ja się poddałam robiąc przelew za mandat i po prostu pojechałam na pocztę.

Teraz jednak zapłacenie za mandat przelewem internetowym będzie dużo łatwiejsze. Wszystko dlatego, że Urząd Skarbowy w Opolu podjął współpracę z operatorem płatności online Blue Media. Możemy zatem przejść na stronę zaplacmandat.pl i wygodnie dokonać płatności jak w sklepi Internetowym.

Opłata za mandat przelewem

Aby opłacić mandat wystarczy wypełnić na stronie formularz, który wygląda podobnie jak druczek mandatu. Podajemy, a właściwie przepisujemy do niego dane, które znajdziemy na mandacie, który otrzymaliśmy od Policji.

Następnie już wybieramy tylko nasz bank lub kartę płatniczą i realizujemy płatność. To bardzo proste i na pewno ułatwi życie wielu osobom. Zwłaszcza gdy mandaty dostajemy rzadko i ich opłacenie sprawia nam wtedy trudność, a nie chcemy tracić czasu na stanie w kolejce na poczcie. Opłacenie mandatu przelewem online nie było chyba do tej pory prostsze.

Pamiętajcie, że za opłatę mandatu pobierana jest prowizja 5 zł przez Blue Media. Z tego co pamiętam na poczcie prowizja wynosi 10 zł więc nadal jest to tańsze i wygodniejsze od wizyty na poczcie. Najtaniej będzie jednak zrobić przelew z własnego konta w banku jeśli nie chcecie ponosić żadnej płaty prowizyjnej.

Płatność za mandat kartą w terminalu

MSWiA ma wyposażyć funkcjonariuszy policji w terminale, co w konsekwencji pozwoli nam zapłacić za mandat od razu gdy go dostaniemy u tego samego policjanta. Jest to dość wygodne rozwiązanie jeśli mamy akurat środki na koncie i chcemy mieć od razu problem z głowy.

Na początku policja wyposażona zostanie w 2 tysiące terminali płatniczych. Liczba ta ma stale się zwiększać, a policjant przy wydawaniu mandatu będzie musiał nas poinformować o możliwości zapłacenia go kartą w terminalu. Jednak nie życzę Wam tego byście tę kwestię musieli kiedykolwiek usłyszeć.

Podobne artykuły