Zapachy, które odstraszają komary

Porady Data publikacji: 21 maja 2015 / Aktualizacja: 2023-03-15

Komary to uciążliwe owady, które potrafią skutecznie popsuć letni wieczór. Istnieje wiele sposobów na odstraszanie komarów, w tym stosowanie naturalnych zapachów. Oto kilka zapachów, które odstraszają komary:

  1. Olejek eukaliptusowy – Olejek eukaliptusowy to jeden z najlepszych naturalnych sposobów na odstraszanie komarów. Ma silny, charakterystyczny zapach, który działa odstraszająco na owady.
  2. Olejek lawendowy – Olejek lawendowy ma przyjemny zapach i działa odstraszająco na komary. Można go użyć w formie sprayu, rozpylając go w powietrzu, lub dodać kilka kropel do difuzora.
  3. Olejek cytrynowy – Olejek cytrynowy to inny skuteczny sposób na odstraszanie komarów. Można go użyć w formie sprayu lub dodać do difuzora.
  4. Olejek miętowy – Olejek miętowy ma orzeźwiający zapach i działa odstraszająco na komary. Można go rozpylić w powietrzu lub dodać do difuzora.
  5. Cynamon – Cynamon to przyprawa, która działa odstraszająco na komary. Można go dodać do potraw lub rozpylić w formie sprayu.
  6. Bazylia – Bazylia to roślina, która działa odstraszająco na komary. Można ją posadzić w ogrodzie lub w doniczce na balkonie.
  7. Cytryna i goździki – Można również zrobić domowy spray na bazie cytryny i goździków. Wystarczy pokroić cytrynę na plastry, dodać kilka goździków i zalać wrzątkiem. Pozostawić na kilka godzin do wystygnięcia, a następnie przelać do butelki ze sprayem i stosować jako spray odstraszający komary.

Podobne artykuły