Zanurzyła stopy w occie – jak dowiesz się dlaczego zrobiła zrobisz to samo!

Porady Data publikacji: 20 czerwca 2016 / Aktualizacja: 2023-03-16

Ocet to produkt, który praktycznie każda z nas posiada w swoim domu. Ma wiele praktycznych właściwości np. podczas sprzątania, ale jednak z nich ostatnio wzbudziła nasze największe zainteresowanie :)

Jeśli wracasz do domu po dniu ciągłego chodzenia na pewno czujesz, że twoje stopy są zmęczone i przesiąknięte niemiłym zapachem. Nic dziwnego, stopy się pocą a to idealna pożywka dla bakterii i grzybów, które następnie zaczynają niemile pachnieć. 

Dlatego bardzo fajny wydaje się nam pomysł na usunięcie tej dolegliwości. Nalej sobie do miski (lub masażera jeśli masz) ciepłej wody oraz ocet jabłkowy. Szklanka octu na średnią miskę powinna starczyć. Włóż do niej stopy i zrelaksuj się przez 15 minut :)

Po tym czasie możesz wyjąć stopy i obmyć pod bieżącą wodą. Ocet jest bakterio i grzybobójczy dlatego idealnie likwiduje niemiły zapach stóp oraz zabija bakterie, więc efekt utrzymuje się na dłużej. Dodatkowo ty po takiej kuracji czujesz się wypoczęta :)

Ale to nie wszystko do czego może nam posłużyć ocet.

Ocet jabłkowy na ból gardła

Wystarczy wypłukać nim usta aby zabić bakterie i wirusy, które są przyczyną bólu gardła. Do tego ma właściwości ściągające przez co gardło produkuje mniej śluzu. Spróbuj go zmieszać z łyżką miodu  i nawet wypić :)

Ocet jabłkowy na niestrawność

Jeśli masz problem z trawieniem to do posiłku spożyj łyżkę octu jabłkowego. Ocet jabłkowy zawiera kwas octowy, który pomaga zrównoważyć poziom kwasu w jelitach.

Ocet jabłkowy na wypryski

Ocet jabłkowy pomaga również leczyć wypryski. Wystarczy przetrzeć nim twarz przed snem, a następnie umyć wodą.

Podobne artykuły