Zanim wyjedziesz na dłuższy czas na urlop włóż do zamrażarki monetę. Zobacz dlaczego!

Porady Data publikacji: 15 października 2016 / Aktualizacja: 2017-06-30

Pomysł na początku wydaje się dość dziwny, ale jest naprawdę przemyślany oraz praktyczny. Uchronić może Cię przed wieloma przykrymi konsekwencjami :)

Zepsuta żywność

Przed wyjazdem często wkładamy do zamrażarki żywność aby nie zepsuła się i można było skorzystać z niej po powrocie. Jest to bardzo rozsądne, dzięki temu oszczędzamy pieniądze. Problem jest tylko jeden, podczas naszego pobytu na wakacjach nie wiemy co dzieje się w domu. Gdy nie ma nas np. dwa tygodnie lodówka w tym czasie może się rozmrozić oraz zamrozić ponownie np. w przypadku braku prądu.

Dlatego przydatny okaże się ten prosty trik :) Do zamrażarki włóż szklankę wody i poczekaj aż zamarznie. Następnie przed wyjazdem na lodzie, który powstanie w szklance połóż monetę i jedź spokojnie na wakacje. Już tłumaczymy Wam dlaczego :)

2016-10-15_220345

Gdy wrócisz z urlopu i nie było dostaw prądu to moneta wpadnie do wody, w zależności od długości braku zasilania może wpaść na połowę lub całkowicie na dno. Jeśli wpadnie na 1/2 to żywność może jeszcze nadawać się do spożycia bo nie została całkowicie rozmrożona. Jeśli wpadnie na samo dno to stanowczo musisz ją wyrzucić. Musimy chyba podziękować Sheila Pulanco Russell za sprytną radę :)

Podobne artykuły