Zacznij pić wodę z kurkumą każdego ranka. Zobacz dlaczego!

Zdrowie Data publikacji: 14 października 2016

O właściwościach kurkumy pisaliśmy już wiele razy. Teraz wracamy do niej i zachęcamy do picia wody z kurkumą każdego ranka. Dlaczego? Zaraz poznacie całą tajemnicę :)

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Kurkuma posiada właściwości przeciwzapalne, a do tego również obniża poziom cholesterolu więc pomaga uniknąć chorób związanych z sercem.   Kurkuma jest też silnym przeciwutleniaczem, który spowalnia starzenie się skóry oraz zapobiega chorobom nowotworowym.

Wpływa dobrze na stawy i stabilizuje poziom insuliny we krwi więc również pośrednio przyczynia się do zapobiegania cukrzycy. Badania przeprowadzone przez niemieckich naukowców potwierdzają, że kurkuma posiada tumeron, który przyśpiesza procesy naprawcze mózgu np. jest idealnym suplementem diety po udarze ułatwiającym odzyskanie sprawności.

Kurkuma pomaga również w zaburzeniach trawienia, zapobiega wzdęciom, odbijaniu czy działa wiatropędnie.  Pobudza również wydzielanie żółci niezbędnej do trawienia tłuszczy. Dlatego też przyczynia się do utraty wagi i pomaga nam podczas diety.

Oto najważniejsze z powodów, dla których warto zacząć spożywać kurkumę. Teraz powiemy Wam jak przygotować wodę, którą będziemy pić rano.

Składniki:

  • pół łyżeczki kurkumy
  • sok z połówki cytryny
  • pół łyżeczki miodu naturalnego
  • szklanka ciepłej wody

Wszystko mieszamy razem i od razu pijemy. Wodę najlepiej przygotowywać rano i od razu wypić.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły