Za mycie auta pod domem mandat? Przeczytaj jeśli tak myjesz swój samochód!

Myjesz auto na przydomowym trawniku lub działce? Wiesz, że za to możesz dostać mandat, a czynność taka jest niezgodna z prawem? Podczas mycia auta powstają ścieki, które nie mogą być odprowadzane bezpośrednio do zbiorników wodnych lub gleby. Jeśli masz na pieńku z sąsiadem, lepiej uważaj, bo może to zgłosić.

Mycie auta pod domem niezgodne z prawem

Dla wielu osób mycie auta wiąże się z pewnym rytuałem. Mycie go na własnym podjeździe czy trawniku, woskowanie i dbanie o auto może sprawiać przyjemność. Jednak może nas również drogo kosztować, bo czynność ta jest niezgodna z prawem. Za taki czyn grozi nam mandat karny do 500 zł.

Gdzie można być samochód?

Auto można myć w miejscach do tego przeznaczonych. Jest to bowiem czynność szkodząca środowiskowi. Nie ma znaczenia gdzie mieszkamy i gdzie myjemy auto. Jeśli nie jest to myjnia samochodowa czy warsztat samochodowy z wyznaczonym do tego miejscem, nie mamy prawa tego robić.

Nawet nasza własna ogradzana działa nie zmienia nic w tej kwestii. Myjąc auto na swojej posesji również możemy dostać mandat. Chyba, że posiadamy miejsce do tego celu specjalnie przygotowane.

Skomentuj

Za mycie auta pod domem mandat? Przeczytaj jeśli tak myjesz swój samochód!