Nie wyrzucaj pestki z awokado. Zobacz jak ją wykorzystać!

Porady Data publikacji: 05 listopada 2016

2016-11-05_205954

W Domu Pełnym Pomysłów nic się nie marnuje :) Również pestki awokado znajdą swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Są naprawdę cenne!

  1. 70% aminokwasów znajduje się w pestce awokado
  2. Najwięcej błonnika posiada pestka z awokado
  3. Ma wiele ciekawych zdrowotnych zastosowań

Cenne substancje

Tak jak wspominaliśmy we wstępie, 70% aminokwasów z awokado znajduje się właśnie w pestce. W niej również znajduje się najwięcej błonnika, który pomaga w redukcji masy ciała podczas diety. Dodatkowo składniki, które w niej znajdziemy mogą zapobiec wrzodom żołądka oraz innym problemom z układem trawiennym.

2016-11-05_210527

Przeciwutleniacze, które hamują proces starzenia się również w największej ilości znajdują się w pestce. Dzięki nim dostarczymy skórze kolagenu i będziemy w stanie ujędrnić ją oraz zniwelować zmarszczki.

Pomaga również na bóle stawów i mięśni oraz jest bogatym źródłem energii. Dlatego warto spożywać pestki z awokado.

Jak spożywać pestkę awokado

Musimy pozbyć się brązowej otoczki z pestki. Możemy zdrapać ją nożem, ale zdecydowanie wygodniej robi się to za pomocą tartki.

714783516227

Gdy oczyścimy pestkę możemy ją teraz zetrzeć lub zblendować. Powstanie nam dodatek, który możemy wykorzystać podczas przygotowywania potraw aby czerpać z niej cenne właściwości. Możesz całą pestkę dodać do sałatki na kolację, albo przygotować z  niej napar do picia.

Jak posadzić awokado

Jeśli nie chcesz jej wykorzystywać w ten sposób zawsze możęsz ją posadzić i zyskać piękną dekorację do mieszkania. Drzewko awokado rośnie bardzo szybko i łądnie wygląda. Co prawda, nie da nam owoców, ale będzie fajną dekoracją na parapet.

2016-08-27_162851

Jak to zrobić dowiecie się z linku poniżej.

Jak posadzić awokado w domu?

Podobne artykuły