Nie wyrzucaj mleczaków swojego dziecka. W przyszłości mogą uratować mu życie!

Parenting Data publikacji: 04 grudnia 2016 / Aktualizacja: 2022-03-27

Medycyna cały czas idzie do przodu. Nie dawno stał się modny temat komórek macierzystych i banków komórek macierzystych, które możemy złożyć po urodzeniu się dziecka. Jest to jednak kosztowne i na razie niewielu rodziców się na to decyduje.

Zamiast zamieniać ząb mleczny na monetę albo upominek schowaj go na przyszłość. Już w niedalekiej przyszłości może uratować Twojemu dziecku życie. Naukowcy już w 2003 roku opracowali sposób na wydobycie komórek macierzystych właśnie z zębów mlecznych, dlatego mogą się stać one dla nas przepustką do wyleczeniu wielu chorób.

Musimy pamiętać jedynie o jednej bardzo ważnej rzeczy. Zęby przechowywane w szufladzie później będą bez wartości. Komórki macierzyste z upływem lat stracą swoje działanie, dlatego trzeba przechowywać je w specjalnie przygotowanych do tego laboratoriach np. takich, które już zajmują się przechowywaniem komórek macierzystych. Później jednak zęby te posłużą jako źródło komórek macierzystych, które mogą zostać wykorzystane np. do wyhodowania nowego organu, który został dotknięty chorobą śmiertelną.

Podobne artykuły