5 grudnia 2016

Jak wymienić baterię w kluczyku – Volkswagen

2016-12-05_185149

Bateria w kluczyku padła? Nie możesz otworzyć drzwi pilotem? Zamiast wydawać pieniądze w serwisie dowiedz się jak wymienić baterię w kluczyku Volkswagen. Wymiana baterii w kluczyku to nic trudnego. Wystarczy raz zobaczyć jak się to robi aby powtórzyć czynność. Uważajcie tylko by z kluczyka nic nie wypadło bo może to być immobiliser a tego byśmy na pewno nie chcieli. Łatwo go zgubić bo to malutki kawałek plastiku.

Jak wymienić baterię w kluczyku od Volkswagena

Zaczynamy od wyjęcia bocznej obudowy co jest dosyć łatwe bo znajduje się tam po prostu zatrzask, który trzeba kliknąć. Gdy wyjmiemy już boczną obudowę kluczyka obracamy go przyciskami do góry i dociskamy z boku przez co wyjdzie nam druga górna zapadka. Dzięki temu można swobodnie otworzyć kluczyk.

2016-12-05_185353

Możesz do tego użyć noża, trzeba go lekko rozewrzeć aby obie części plastiku od siebie się oddzieliły. Teraz już zostaje nam wyjęcie baterii. Jak wyjąć baterię z kluczyka od VolksWagena dowiesz się na filmiku na końcu tego materiału.

2016-12-05_185437

Gdy wyjmiesz i włożysz nową baterię do kluczyka wystarczy już go tylko ponownie poskładać wykonując czynności na odwrót niż do tej pory. Teraz kluczyk będzie działał jak nowy :)

Instrukcja wideo – wymiana baterii w kluczyki VW