Jak wygląda kradzież samochodu na walizkę? Twoje auto również może być narażone!

Motoryzacja Data publikacji: 26 września 2017

Kradzież samochodu dla złodzieja zazwyczaj nie jest żadnym problemem. Starsze samochody kradnie się szybko, ale mogłoby się wydawać, że nowoczesne auta sprawią im więcej problemów. Niestety tak nie jest, nawet gdy auto posiada system bez kluczykowy jego kradzież zajmuje złodziejowi 6 sekund.

Ostatnimi laty nadszedł bardzo duży rozwój techniki kradzieży przez złodziei. Jeszcze do nie dawna złodziej musiał dostać się do auta, a następnie do złącza diagnostycznego podpiąć specjalne urządzenie, które umożliwiało odpalenie samochodu bez kluczyka. Dzisiaj jednak stosuje się metodę „na walizkę”.

Urządzenie to do niedawna wykorzystywane było tylko przez służby specjalne. Teraz znajduje się również w rękach złodziei. Wystarczy zbliżyć się do auta, a ono bezprzewodowo otworzy nam samochód i pozwoli go odpalić. Keyless jest tak naprawdę udogodnieniem dla złodziei. Kradzież zajmuje dosłownie kilka sekund. Chowając urządzenie pod kurtką wygląda jakbyśmy wchodzili do własnego samochodu.

Sprawa jest na tyle intrygująca, że nawet nagranie wideo nie udowadnia nam kradzieży. Wygląda ono nadzwyczaj naturalnie. Ktoś w kurtce i kapturze podchodzi do auta, wchodzi do niego jakby nigdy nic i odjeżdża. W tym przypadku ubezpieczyciele odmawiali wypłaty odszkodowania, a nawet posądzali właścicieli o współudział i próbę wyłudzenia pieniędzy.

Dzięki temu urządzeniu złodzieje mogą kraść pojazdy drogie i nowe, które wcześniej dla złodziei były niedostępne. Dlatego kradzież takich auto w ostatnich latach mocno rośnie.

Jak to działa

Do kradzieży zazwyczaj wykorzystuje się trzy osoby. Dwie mają anteny wzmacniające sygnał, a jedna walizeczkę. Następnie jedna osoba podchodzi do okna mieszkania by znaleźć sygnał z naszego kluczyka, a następnie przekazać go do drugiej osoby, która stoi z boku auta gdzie jest antena i ostatecznie walizka otwiera nam auto.

Jak przeciwdziałać?

Gdy idziemy spać kluczyk najlepiej trzymać daleko od okna, a najlepiej w metalowym pudełku, które będzie blokowało sygnał.

Jeśli jesteście ciekawi jak takie urządzenie wygląda i zobaczyć złodziei w akcji obejrzyjcie ten film.

Podobne artykuły