Wsyp sól do skarpetki, a następnie podgrzej ją w mikrofalówce. Zobacz dlaczego!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-10-18

Jej dziecko miało problemy z zapaleniem ucha. Jeśli kiedykolwiek je mieliście to na pewno wiecie jaki to okropny ból. Skorzystała więc ze starego sposobu na uśnieżenie bólu, który znały już nasze babcie.

sol-na-bolace-ucho-1

Do jego wykonania będziemy potrzebować:

  • skarpetkę
  • 1/2 szklanki soli Epsom

Skarpetkę wypełniamy solą, a następnie zawiązujemy na końcu.

sol-na-bolace-ucho-5-800x449

Sól możemy podgrzać w mikrofalówce lub użyć do tego garnka. Sól ma być ciepła, a nie gorąca. Uważaj aby nie poparzyć dziecka lub siebie.

2016-10-18_180448

Na zdjęciu na pewno zauważyłaś, że jest to biała skarpetka. To dość istotne bo biały materiał nie zawiera barwników, które uczulają i mogłyby pozostać na patelni czy skórze. Ciepłą skarpetkę przykładamy do ucha. W ciągu paru chwil dziecko poczuje ulgę. Oczywiście nie możesz zapomnieć o wizycie u lekarza i odpowiedniej kuracji lekami. Ten sposób może pomóc jednak zmniejszyć ból.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły