Wstajesz wcześnie? Szkodzisz swojemu zdrowiu!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-09-03 / Aktualizacja: 2019-11-24

Pewne powiedzenie mówi, że kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje. Okazuje się, że nie jest to jednak zgodne z wiedzą naukową. Badania przeprowadzone nad snem pokazały, że wstawanie przed godziną 10 rano może mieć konsekwencje dla Waszego zdrowia.

Wczesne wstawanie nie jest dla nas zdrowe

Dr Paul Helley sądzi, że osoby które muszą pracować przed godziną 10 rano są bardziej zestresowane i podatne na choroby. Swoje badania przeprowadził również w szkole, której był dyrektorem. Pierwszy dzwonek przesunął z godziny 8 rano na 10. Okazało się, że przesunięcie dzwonka o dwie godziny sprawiło, że średnia uczniów podniosła się o ok. 20%.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jego badania pokazują, że dzieci przed 10 rokiem życia nie powinny w ogóle zaczynać nauki przed godziną 8:30. Uczniowie starsi przed godziną 10:00 a studenci przed 11:00 Oznacza to, że im wcześniej wstajemy w późniejszym wieku tym jesteśmy mniej produktywni.  Mamy gorszą koncentrację, brak chęci do pracy i wstawania kolejnego dnia.

Dr Paul Helley poprzez swoje badania zaobserwował, że osoby, które śpią mniej niż 6 godzin dziennie i muszą wcześnie rano wstawać dużo częściej zapadają na choroby wirusowe – zmniejsza się ich odporność. Dużo bardziej są podatni również na ataki frustracji, agresji, depresji. W przewlekłym czasie może też prowadzić do otyłości czy nadciśnienia.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły