11 stycznia 2015

Woda z cytryną o poranku zdziała cuda

2015-01-11_012344

Jakiś czas temu przeczytałam w wywiadzie z twórczynią bloga My new roots, że codziennie rano powinno się wypijać szklankę gorącej wody z sokiem z cytryny, bo zdziała to cuda. Artykuł był na tyle interesujący, że postanowiłam trochę poszperać i znaleźć więcej informacji o wspomnianym magicznym wywarze. Okazuje się, że poranna mikstura to strzał w dziesiątkę. Dlaczego? Wyobraź sobie, że po przebudzeniu wypijasz szklaneczkę (najlepiej 20 minut przed śniadaniem), a w zamian:

wzmacnia się system odpornościowy, a to dzięki witaminie C
zawarty w niej potas stymuluje mózg i system nerwowy, a dodatkowo kontroluję ciśnienie. Co za tym idzie pomaga ciału i umysłowi zrelaksować się
wspomaga trawienie, zachęcając wątrobę do produkowania kwasów wymaganych do trawienia, pomaga oczyścić ją z toksyn
działa moczopędne, co również przydaje się w oczyszczeniu organizmu z toksyn
oczyszcza skórę, a nawet więcej, redukuje zmarszczki. Naturalny środek antyseptyczny, który pomaga leczyć problemy ze skórą, zaś witamina C rozświetla ją.
odświeża oddech
pomaga na kaszel i problemy z oddychaniem
rozluźnia
oczyszcza jelita z resztek pokarmów z poprzedniego dnia.
dostarcza witamin i mikroelementów
pomaga w problemach żołądkowych, takich jak nudności, zgaga, wzdęcia, zaparcia itp.
sprawia cuda, bo ponoć regularne picie ciepłej wody z cytryną i miodem naprawdę pomoże w zrzuceniu zbędnych kilogramów.
Także szklanki w górę!

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.