Wlał ocet do spłuczki – zobacz jak odkamienić spłuczkę.

Porady Data publikacji: 23 września 2016 / Aktualizacja: 2018-01-06

Jak nieodkarmienie spłuczkę? Pewnie często czyścisz toaletę, ale jak czysto czyścisz spłuczkę? Założę się, że niezbyt o ile chociaż raz to zrobiłaś. Nie bój się, ja też tego nie robię. Ale wpadłam na tej genialny sposób.

2016-09-23_191256

O zabójczych właściwościach octu na pewno już znacie. Bakterie uciekają przed nim niczym w reklamie jednego popularnego środka do mycia toalet. Dlaczego więc nie wykorzystać go do czyszczenia spłuczki?

Zaletą tego sposobu jest to, że nie wymaga od Ciebie żadnej pracy. Wystarczy uchylić spłuczkę, wlać ocet i zacząć z niej normalnie korzystać.

Wszystkie bakterie wyginą i spłuczka będzie w środku czysta. Do tego rozpuści kamień, który się wewnątrz niej osadza. Zobacz tylko jak może ona wyglądać po kilku latach używania. Miałam okazję się o tym przekonać podczas remontu i nie jest to wcale przyjemny widok.

Jak wyczyścić spłuczkę octem?

Wlej pół litra octu do zbiornika spłuczki. Odczekaj kwadrans zanim spłuczesz wodę. Niech ocet ma szansę podziałać w samej komorze spłuczki, a później w kanałach odprowadzających wodę.

Niektórzy do spłuczki wrzucają kostkę toaletową. Można po takiej kuracji octem to zrobić i zachować efekt czystości i świeżości na dłużej. Próbowaliście już tak?

Podobne artykuły