Wkurzało ją, że jej facet chrapie. Znalazła na to sprytny sposób!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-09-24 / Aktualizacja: 2017-02-24

Głośne chrapanie doprowadza do szału nie jedną z pań ( bywa również na odwrót;-)).. Jedne wybierają zatyczki do uszu, inne śpią z poduszką na głowie. Jeszcze inne kapitulują i zmieniają miejsce spania, choć w przypadku małżeństw nie jest to dobre rozwiązanie.

Sposób na głośne chrapanie

Oprócz zatyczek do uszów istnieją inne sposoby na tę przykrość przypadłość. Urządzenie, które emituje biały szum sprawi, że zaśnięcie obok chrapiącego będzie o wiele łatwiejsze. Chrapaniu sprzyja suche powietrze, dobrze jest więc nawilżyć pokój. Nawilżacze w postaci mgiełek i pary wodnej są dostępne niemal w każdym sklepie z artykułami AGD. Przydać się może tez pojemnik na wodę umiejscowiony na kaloryferze (szczególnie w okresie zimowym, kiedy okres grzewczy hula na całego). W zwalczaniu chrapania pomoże dieta. Ubycie dwóch trzech do pięciu kilogramów już przynosi efekty. Podobnie jest w przypadku używania alkoholu i palenia papierosów. Używki te potęgują chrapanie.

Porada lekarza będzie w tym przypadku nie tyle praktyczna co konieczna. Chrapanie bowiem, oprócz tego, że jest uciążliwie dla bliskich może być objawem niektórych chorób laryngologicznych, co w skrajnych przypadkach zakończyć się może operacją przegrody nosa.

Podobne artykuły