Wkurzają Cię już brudne fugi? Ten genialny trik sprawi, że więcej nie będziesz musiała ich czyścić

Porady Data publikacji: 2016-11-10 / Aktualizacja: 2021-03-31

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Utrzymanie fug w czystości to bardzo trudne zadanie. Na pewno cieszyliście się ze swojej nowej łazienki i śnieżnobiałych fug – niestety krótko. Po jakimś czasie fugi zaczynają szarzeń, zwłaszcza na podłodze i w okolicach prysznica. Ich ciągłe czyszczenie bywa irytujące. Można jednak wykorzystać sprytny trik i zdjąć sobie ten problem z głowy.

Niestety zanim zastosujemy ten trik musimy dobrze oczyścić fugi. Ale za to efekt naszej pracy utrzyma się na długo. Dlatego na wstępie tego artykułu podpowiemy Wam jak wyczyścić fugi aby były znów białe. Do tego celu wykorzystamy domową pastę, którą zrobisz z rzeczy, które już pewnie masz.

Składniki

  • opakowanie sody oczyszczonej
  • ocet
  • wybielacz

Ocet z wybielaczem łączymy w proporcjach 1:1 i dodajemy do sody w takiej ilości aby powstała z tego gęsta pasta. Pastę nakładamy dokładnie na wszystkie fugi i pozostawiamy na pół godziny. Teraz przyda nam się jakaś szorstka szczotka, którą musimy wyszorować fugi do białego, a potem dokładnie spłukać. Jeśli fugi nie będą jeszcze idealne czynność trzeba powtórzyć.

Jak utrzymać białe fugi dłużej?

Teraz zaczyna się nasz trik i cała magia. Będziemy do tego potrzebować zwykłej świeczki – biała, woskowa.

539cb07b7877b1069d578b0ce85f6c75-800x400

Każdą fugę dokładnie nacieramy świeczką. Szczególnie miejsca gdzie płytki mają kontakt z wodą. Wosk zadziała jak warstwa ochronna na lakierze samochodu. Brud nie będzie się do niego przylepiał – wystarczy spłukać. Póki na fugach znajduje się wosk one będą czyste. Jeśli go zmyjecie podczas sprzątania należy nawoskować fugi ponownie. Warto to zrobić od razu aby nie zdążyły się wybrudzić i dzięki temu efekt białych fug utrzymacie przez długi czas bez dużego wysiłku :)

Zobacz również sposoby czyszczenia mozaiki ceramicznej.

Podobne artykuły