Czy wiesz dlaczego na Twoich paznokciach pojawiły się białe plamki?

Uroda Data publikacji: 01 grudnia 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Chcesz wiedzieć co oznaczają białe plamki na paznokciach? Jeśli pojawiły się również na Twoich to jest to oznaka dawana przez Twój organizm, która ma zwrócić Twoją uwagę na pewne problemy.

Powodem może być leukonychia, czyli bielactwo paznokci. Jest nieszkodliwa i najczęściej związana jest z urazami lub obgryzaniem paznokci. Często też jest winą niedoborów żywieniowych lub fizjologicznych. Gdy jednak nie rozwiążemy przyczyny może powracać.

Najczęściej białe plamki na paznokciach wiążą się z niedoborem składników takich jak:

  1. żelazo
  2. cynk
  3. wapń
  4. witamina H

Jeśli chcesz sprawić by plamki zniknęły i nie pojawiały się więcej to zacznij na zmianę wprowadzać produkty, które dostarczą Ci odpowiednich składników odżywczych. Bogatymi źródłami żelaza jest kasza gryczana, orzechy, buraki, groch i produkty zrobione z mąki razowej.

Cynk znajdziemy w owocach morza, czosnku, sezamie, migdałach oraz dzikim ryżu.  Dobrymi źródłami wapnia są figi suszone, soja, migdały, orzechy laskowe, jarmuż, biała fasola, otręby pszenne, orzechy włoskie czy pistacje. Witamina H dostępna jest w wątrobie wołowej, żółtkach jaj, warzywach strączkowych oraz grzybach.

Podobne artykuły