Większość z nas korzysta z antyperspirantów źle, zobacz jakie błędy popełniamy

Zdrowie Data publikacji: 20 grudnia 2016

Nie używaj go od razu po wyjściu spod prysznica

Im skóra jest bardziej sucha tym dezodorant będzie bardziej skuteczny. Dlatego odczekaj chwilę, dokładnie osusz skórę pod pachami i dopiero wtedy użyj dezodorantu.

fot. absurdcodzienny.pl

Używaj go ponownie w ciągu dnia

Dezodorant nie jest wieczny i nawet jeśli jest napisane na nim, że ochrona trwa przez 24h to i tak warto zastosować go jeszcze raz w ciągu dnia. Pamiętaj tylko by oczyścić pachy przed użyciem np. wilgotną chusteczką, a następnie dokładnie osuszyć.

Nie używaj go przed pójściem spać

Dezodorant zamyka pory skóry dlatego też mniej się pocimy. Dodatkowo zabija bakterie, ale skórze też trzeba dać poodpychać. Daj jej szansę w nocy i nie stosuj go przed pójściem do łózka.

Nie nakład go zbyt dużo

Wiele osób często przesadza i używa zbyt dużo produktu na raz. Musimy pamiętać, że mimo wszystko jest to chemia i im jej mniej tym lepiej. Dlatego zawsze nakładaj cienką warstwę antyperspirantu i staraj się z nim nie przesadzać. Zadbasz w ten sposób o swoją skórę.

Nie nakładaj go na ubrania

Nigdy nie aplikuj dezodorantu na ubrania tylko bezpośrednio na skórę. Gdy chcesz potem założyć bluzkę też warto chwilę odczekać bo specyfiki te zostawiają plamy zwłaszcza na ciemnych ubraniach, których potem ciężko jest się pozbyć.

Źródło artykułu: http://www.providr.com/deodorant-habits-need-to-stop-immediately

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły