Wałki tłuszczu na plecach – jak je zrzucić?

Uroda Data publikacji: 08 grudnia 2015

Wałeczki tłuszczu na plecach nie wyglądają estetycznie. Czujemy się niedobrze ściągając bluzkę i gdy pod stanikiem wystają nam tłuste fragmenty ciała. Ale można to skorygować i to tylko zależy od waszej chęci do ćwiczeń.

_MG_4551

Aby pozbyć się tłuszczyku na plecach idealnym ćwiczeniem są pompki. Ja robię je razem z aplikacją, która jest darmowa. Ale wraz z Twoim doświadczeniem zwiększa twój trening o kolejne pompki. Możecie ją pobrać tutaj.

military-pushup-action

Kolejnym dobrym ćwiczeniem będzie tak zwana deska. Tylko staraj się wytrzymać w pozycji około 30-45 sekund.  Rób tyle powtórzeń ile dasz radę, z każdym dniem starając się zwiększać ich ilość.

Woman white top fitness low plank

Warto też wzbogacić swoje ćwiczenia o piłkę. Ta pozycja idealnie działa na plecy, ale również wzmacnia mięśnie brzucha. Staraj się utrzymać w każdej pozycji przez 15 sekund. Na początek zacznij od dwóch serii po 12 powtórzeń.

ćwiczenia-z-piłką

Ostatnie już ćwiczenie, będzie polegało na przyjęciu pozycji jak na zdjęciu – nogi muszą być rozłożone, a ręce wzdłuż ciała! Podnoś ciało i powoli opuszczaj i tak przez 2 serie po 12 powtórzeń.

Yoga (Bridge Pose)

Podobne artykuły