W Wigilię godziny dla seniorów nie będą obowiązywały

Data publikacji: 2020-11-29

Godziny dla seniorów obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00. W tym czasie w sklepie, drogerii, aptece czy na poczcie przebywać mogą jedynie osoby po 60. roku życia.

24 grudnia godziny dla seniorów nie będą obowiązywać

24 grudnia zakupy będą mogli zrobić wszyscy bez respektowania godzin dla seniorów. Sklepy w tym dniu czynne są jedynie do godziny 14, dlatego obowiązywanie w tym dniu godzin dla seniorów mogłoby w znacznym stopniu utrudnić zrobienie ostatnich przed Świętami Bożego Narodzenia zakupów.

Godziny dla seniorów nie obowiązują wszędzie

Godziny dla seniorów, jak wcześniej wspomnieliśmy obowiązują w takich miejscach jak sklepy spożywcze, drogerie, apteki czy punkty pocztowe.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Godziny dla seniorów nie obowiązują natomiast w miejscach takich jak sklepy odzieżowe, sklepy budowlane czy sklepy RTV AGD. Warto również pamiętać o tym, że godziny dla seniorów nie obowiązują w weekendy.

Czy można dostać karę za zrobienie zakupów w godzinach dla seniorów?

Tak. Jeśli zdecydujemy się przebywać w tym czasie w sklepie policja może nałożyć na nas mandat w wysokości 500 zł. Możliwość nałożenia na nas kary ma również Sanepid, który dysponuje karą administracyjną w wysokości nawet do 30 tyś. złotych.

Podobne artykuły