W co bawić się z dziećmi podczas lata?

Ogród Parenting Data publikacji: 30 maja 2016

Oto kilka pomysłów na letnie zabawy z dziećmi, które możecie wykorzystać na dworze :) Dzięki temu bez wydawania fortuny będą chciały cały dzień spędzać na dworze, a parki rozrywki zamienią się w nudne i nieciekawe miejsca, w których nie warto zostawiać pieniędzy :)

water-fight-442257_960_720

Ogrodowe kręgle

Wykorzystaj stare butelki aby stworzyć fajne ogrodowe kręgle. Wystarczy nalać do nich trochę farby i dobrze wstrząsnąć. Może to być również rozrzedzony lakier do paznokci. Kolory mogą również oznaczać dodatkowe punkty :) To już zależy od pomysłowości dzieci.

1-4

Gra w piłeczki

To świetna gra dla całej rodziny. Wystarczy trochę siatki, z której formujemy walec i związujemy. Do środka wkładamy kijki – mogą to być szczebelki od łóżka, które zaznaczamy kolorem. Na nie wysypujemy piłeczki i teraz dzieci po kolei wyjmują swoje kijki. Komu spadnie mniej piłek ten wygrywa :)

2-4

Ogrodowa yenga

Możesz przenieść tą grę do swojego ogrodu. Wystarczy odwiedzić market budowlany i kupić parę desek, a następnie pociąć je na równe kawałki. Flamastrami zaznaczamy brzegi klocków i możemy grać :)

4-2

Rurkowe wyścigi

Można je przeprowadzić na wiele sposobów. Np. na podłodze, ale mi się dużo bardziej podoba pomysł z wrzuceniem kolorowych nakrętek do rynienki aby była dość długa. Następnie dziecko musi przedmuchać swoja nakrętkę od startu do mety :) Kto pierwszy ten lepszy!

8

Konkurs celności

Wytnij środek papierowych talerzyków i z rolki po ręcznikach kuchennych zrób stojak, na który dzieci muszą trafić talerzykami. Prosta gra, a tyle przyjemności :)

9

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk w wersji ogrodowej :) To prosty i bardzo fajny pomysł na zabawę, nie tylko dla dzieci :)

10

Miasto samochodowe

To fajny pomysł na zabawę dla kazdego chłopca. Dzieci potrafią w takim miasteczku spędzić wiele czasu. Możesz je wzbogacić o ciekawe elementy jak place budowy, gdzie będą mogły wykorzystać wszystkie swoje zabawkowe pojazdy :)

12

Podobne artykuły