Używasz pasków wybielających? Możesz mieć problemy z zębami!

Uroda Data publikacji: 13 kwietnia 2019

Kto nie chciałby cieszyć się białym uśmiechem. Być może wypróbowałaś kilka metod na wybielenie zębów, ale najbardziej spodobały Ci się paski wybielające? Jeśli tak to może okazać się, że z tego powodu będziesz miała problemy z zębami.

Paski wybielające szkodzą zębom

W 2017 roku w tej sprawie oświadczenie wydało Amerykańskie Towarzystwo Dentystyczne i stwierdziło, że paski wybielające nie szkodzą zębom bo nie przekraczają szkliwa. Odmienne zdanie ma jednak Amerykańskie Towarzystwo Biochemii i Biologi Molekularnej, które w tym roku podczas spotkania w Orlando poruszyło ten temat. Warto pamiętać o tym, że nas ząb składa się z trzech warstw. Pierwsze jest szkliwo, które stanowi warstwę zewnętrzną. Następnie znajduje się zębina i tkanka łączna. W zębinie znajdziemy między innymi kolagen, a nadtlenek wodoru, który znajduje się w paskach wybielających może wchodzić z nim w reakcje.

Co to oznacza dla naszych zębów? Według wyników badań przedstawionych przez naukowców z Stockton University w New Jersey, kolagen w zębinie po styczności z nadtlenkiem wodoru ulega rozpadowi. Warto zaznaczyć, że badanie było przeprowadzone na zębach wyjętych z jamy ustnej, dlatego naukowcy chcą je powtórzyć jak paski wpływają na zęby gdy te są w naturalnym środowisku czyli jamie ustnej.

Jednocześnie eksperci uczulają, że śnieżna biel to nie naturalny dla zębów kolor. Najlepiej aby wybielanie odbywało się pod kontrolą stomatologa.

Jak wybielić zęby?

Popularnym i przetestowanym przez wielu Internautów sposobem jest czarna pasta. Jeśli zastanawiacie się jak ją zrobić i jakie ma działanie to odsyłamy Was do tego artykułu gdzie dowiecie się wszystkiego.

Źródło artykułu: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/familyhealth/paski-wybielaj%C4%85ce-mog%C4%85-niszczy%C4%87-z%C4%99by-jeden-ze-sk%C5%82adnik%C3%B3w-pod-lup%C4%85/ar-BBVNeGm

Podobne artykuły