Używasz pasków wybielających? Możesz mieć problemy z zębami!

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-04-13

Kto nie chciałby cieszyć się białym uśmiechem. Być może wypróbowałaś kilka metod na wybielenie zębów, ale najbardziej spodobały Ci się paski wybielające? Jeśli tak to może okazać się, że z tego powodu będziesz miała problemy z zębami.

Paski wybielające szkodzą zębom

W 2017 roku w tej sprawie oświadczenie wydało Amerykańskie Towarzystwo Dentystyczne i stwierdziło, że paski wybielające nie szkodzą zębom bo nie przekraczają szkliwa. Odmienne zdanie ma jednak Amerykańskie Towarzystwo Biochemii i Biologi Molekularnej, które w tym roku podczas spotkania w Orlando poruszyło ten temat. Warto pamiętać o tym, że nas ząb składa się z trzech warstw. Pierwsze jest szkliwo, które stanowi warstwę zewnętrzną. Następnie znajduje się zębina i tkanka łączna. W zębinie znajdziemy między innymi kolagen, a nadtlenek wodoru, który znajduje się w paskach wybielających może wchodzić z nim w reakcje.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Co to oznacza dla naszych zębów? Według wyników badań przedstawionych przez naukowców z Stockton University w New Jersey, kolagen w zębinie po styczności z nadtlenkiem wodoru ulega rozpadowi. Warto zaznaczyć, że badanie było przeprowadzone na zębach wyjętych z jamy ustnej, dlatego naukowcy chcą je powtórzyć jak paski wpływają na zęby gdy te są w naturalnym środowisku czyli jamie ustnej.

Jednocześnie eksperci uczulają, że śnieżna biel to nie naturalny dla zębów kolor. Najlepiej aby wybielanie odbywało się pod kontrolą stomatologa.

Jak wybielić zęby?

Popularnym i przetestowanym przez wielu Internautów sposobem jest czarna pasta. Jeśli zastanawiacie się jak ją zrobić i jakie ma działanie to odsyłamy Was do tego artykułu gdzie dowiecie się wszystkiego.

Źródło artykułu: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/familyhealth/paski-wybielaj%C4%85ce-mog%C4%85-niszczy%C4%87-z%C4%99by-jeden-ze-sk%C5%82adnik%C3%B3w-pod-lup%C4%85/ar-BBVNeGm

Podobne artykuły