Użyła dziecka jako „czujników parkowania” i prawie doprowadziła do tragedii

Motoryzacja Data publikacji: 02 lipca 2021

Dzisiejsze nowoczesne auta w większości wyposażone są w czujniki parkowania, a nawet dodatkowe kamery, które ułatwiają ten manewr. Niestety auto tej matki nie było wyposażone w takie udogodnienia, dlatego postanowiła w tym celu wykorzystać swoją córkę. Postawiła ją przy ścianie i kazała dać znać, gdy auto będzie poprawnie zaparkowane.

Mogło dojść do tragedii

Mama, 37-letnia mieszkanka Giżycka chciała, by jej 12-letnia córka pomogła jej przy parkowaniu w garażu podziemnym, które sprawiało jej problemy. Kazała jej stać przy ścianie podczas cofania samochodu i zasygnalizować, gdy auto do niej dojedzie na odpowiednia odległość, tak jak czujniki parkowania.

Niestety podczas cofania matka przydusiła swoim samochodem dziewczynkę, w wyniku czego ta straciła przytomność. Nie doszło do groźnych obrażeń, ale sama sytuacja była bardzo niebezpieczna i lekkomyślna. W efekcie dziecko doznało urazu nadgarstka.

Matka dziecka, która posiada prawo jazdy od sześciu lat oprócz może spodziewać się również konsekwencji tego pomysłu. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Giżycku prowadzone są wyjaśnienia w tej sprawie.

Źródło: gizycko.policja.gov.pl

Podobne artykuły