Uważajcie na chiński ryż z plastiku. To nie są żarty!

Zdrowie Data publikacji: 04 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

To brzmi jak kiepski dowcip, ale niestety jest faktem. O całej sytuacji poinformował serwis WPROST. MMO, GMO czy wszystkie E to nie jedyny problem, z którym przyjdzie nam się spotkać. Na rynek trafił ryż z Chin, który wykonany jest z PLASTIKU!

Niektóre z Chińskich fabryk szukając łatwego zysku zaczęły produkować substytut ryżu. Zmieszane ze sobą dwie odmiany ziemniaków (zwykły i słodki) oraz przemysłowy plastik tworzą bardzo tani w produkcji ryż, który wygląda jak prawdziwy. Nawet podobnie pachnie – jest jednak niebezpieczny. Jeśli zjemy trzy miseczki tego ryżu to tak jakbyśmy zjedli plastikową reklamówkę.

Jak wykryć sztuczny ryż?

Wsyp ryż do szklanki z wodą. Dwie łyżki wystarczą. Po zamieszaniu ryż, który jest prawdziwy opadnie na dno. Sztuczny ryż zacznie się unosić na powierzchni.

2

Możemy spróbować też go podpalić. Zacznie się palić szybciej niż zwykły, a przy tym wydzielać dziwny aromat. Również dobrym testem jest spróbowanie zepsucia go. Wystarczy ugotować mała ilość i pozostawić. Jeśli ryż nie spleśnieje na wierzchu to znaczy, że jest sztuczny. Jeśli kupicie niesprawdzony ryż to sprawdźcie go przed ugotowaniem.

Na filmiku poniżej zobaczycie jak zachowuje się sztuczny ryż z Chin a jak zwykły podczas przechodzenia różnych prób.

Źródło artykułu: https://www.wprost.pl/398310/Chinczycy-sprzedawali-ryz-z-ziemniakow-i-plastiku

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły